W ostatnim czasie stroniłem od wszelkich przeciekowych informacji. Raz, żeby jakoś w spokoju dotrwać do premiery, gdy z każdej strony bombardują nas przeciekami. Dwa, bo skupiłem się na poważniejszych tekstach niż zwykłe newsy. Ale w przypadku nadchodzących Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Fold 3 zrobiłem wyjątek.

Słowa z pierwszego zdania poprzedniego akapitu wcale nie są rzucone na wiatr. Poważnie nie wiem jaką specyfikację będą miały nadchodzące smartfony Samsunga. Nic, a nic, mimo tego, że po nagłówkach widzę, że co nieco już tam wyciekło. Czy będzie lepszy procesor? Co z ekranami? Jak to będzie z tym rysikiem? Tym razem skupię się na tym co widzę. Na grafikach.

Galaxy Z Flip 3 wygląda lepiej!

A widzę, że „puderniczka” w trzeciej generacji wreszcie nabrała wyglądu i prezentuje się znacznie lepiej niż wcześniej. Widać kilka zmian w ramce telefonu, które znacznie wpływają na estetykę. Jest też większy wyświetlacz i nieco inny układ aparatów. Już to sprawia, że jakoś tak lepiej się na niego patrzy. Oby te zmiany i kolejna wersja miały też związek z ulepszeniem newralgicznych elementów jak np. wewnętrzny, składany ekran.

Samsung Galaxy Z Flip 3
Samsung Galaxy Z Flip 3 / fot. evleaks

A co z Samsungiem Galaxy Fold 3?

Przy premierze pierwszego Galaxy Folda stwierdziłem, że zastanowię się nad zakupem takiego smartfonu, ale za jakieś 5 lat. Wtedy na pewno cała konstrukcja zostanie bardziej dopracowana i cena zapewne nieco się obniży. Dużo pozytywnych zmian było między Galaxy Foldem, a Galaxy Z Fold 2 i dlatego nie spodziewam się, że „trójka” będzie jakimś przełomem. Co widać na grafikach, które udostępnił evleaks.

Samsung Galaxy Fold 3
Samsung Galaxy Fold 3 / fot. evleaks

Najważniejszą nowością ma być obsługa rysika S Pen. Temat „rzeka”, ale ja w tej kwestii bardziej się boję niż patrzę kolorowo w przyszłość. To koniec serii Galaxy Note jaką znany i koniec serii w ogóle. Od zawsze właśnie te smartfony były kojarzone z rysikiem, który był doprowadzony niemal do perfekcji. Obawiam się, że przy kolejnym Flodzie, który ma mieć wsparcie dla rysika, będziemy ten rysik odkrywać na nowo i nie będzie on aż tak zaawansowany. Dlaczego? Odpowiedzią jest ekran. Chciałbym wierzyć we wszystkie obietnice, ale nie sądzę, by Samsung dokonał jakieś rewolucji w zbliżającej się generacji Folda. I wymyślił coś super-elastycznego oraz ultra-odpornego na nacisk i zarysowania.

Wszystkiego dowiemy się już 11 sierpnia na Galaxy Unpacked 2021. Albo kilka dni wcześniej jeśli zupełnym przypadkiem jeszcze coś sobie weźmie i wycieknie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

W artykule pojawił się link w ramach kampanii Ceneo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj