Na pewno kojarzycie takie myszki jak Logitech MX Ergo i MX Vertical albo nawet Natec Crake. Wszystkie mają jedną wspólną cechę. Mają ergonomiczną konstrukcję, która ma sprawiać, że nasz nadgarstek po codziennej, wielogodzinnej pracy nie będzie aż tak zmęczony. Do tego typu myszy dołącza teraz Trust Bayo.

Ergonomia ponad wszystko!

Zauważyłem, że coraz więcej firm ma w swojej ofercie tak zwane myszy ergonomiczne. Takie, które są bardziej komfortowe na „dłuższą” metę, niemęczące i… z dziwnym kształtem. Jeszcze takich stworów nie miałem okazji testować, ale szczerze powiedziawszy, raczej ciężko byłoby mi się przestawić z MX Mastera 3, bo to już jest mysz wręcz idealna. A korzystam z niej na co dzień, czasami po kilkanaście godzin.

Trust Bayo to trochę odpowiedź na te podobne konstrukcje, które już są dostępne na rynku. Mysz też ma lekko pochyloną budowę (tak zwaną pionową) przez co dłoń jak i całe ramię układa się w bardziej naturalny sposób podczas pracy. Nadgarstek nie opiera się na biurku tak jak przy zwykłych myszach. Ogólnie ma być lepiej i wygodniej. Co prawda, jest to pewnego rodzaju konieczność zmiany przyzwyczajeń, ale tu przede wszystkich chodzi o zdrowie. A dokładniej zespół cieśni nadgarstka, którego możemy się nabawić przez między innymi długotrwałą pracę przy komputerze.

Trust Bayo
Trust Bayo / fot. Trust

Mysz Trust Bayo działa bezprzewodowo, ma wbudowany akumulator (18650) i port USB-C do ładowania. Ma też miejsce w obudowie na nano-odbiornik. Obsługuje połączenie radiowe 2,4 GHz i nie widzę w specyfikacji niczego co wskazywałoby na obecność Bluetooth. To trochę przekreśla ten model na starcie, przynajmniej według mnie. Mysz ma 6 przycisków i jedną rolkę. DPI można ustawić w kilku krokach od 800 do maksymalnie 2400. Bayo waży 112 gramów.

Trust Bayo
Trust Bayo / fot. Trust

LED’y są, ale to nie jest mysz gamingowa

Od zawsze wszystko co ma podświetlenie RGB kojarzy się z gamingiem. Nawet biurko Holm 320 RGB, które ostatnio testowałem. Trust Bayo też ma ledowy pasek, który oplata mysz przy dolnej krawędzi.

Cena na obecną chwilę nie jest jeszcze znana, ale jakbym miał coś sugerować, to więcej jak 150 złotych nie przejdzie. Mysz objęta jest 2-letnią gwarancją producenta. Nie wiadomo też kiedy trafi do sprzedaży, bo na razie można ją znaleźć na oficjalnej stronie Trusta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj