DeepCool MC310 – tak nazywa się pierwsza mysz gamingowa w ofercie tej chińskiej marki. Sądząc po tym co można przeczytać w informacji prasowej, ma być tanim i dobrym gryzoniem do szybkich gier typu FPS i MOBA. No właśnie, gdzie jest jej bliżej?

Z DeepCoolem nie spotykam się pierwszy raz, bo dane mi było testować świetną obudowę MACUBE 550, z której korzystam do dziś. A na chłodzeniu procesora z powodzeniem miesza powietrzem wentylator TF120S, którego zamówiłem zaraz jak tylko się pojawił. Z peryferiami dla graczy jeszcze się nie spotkałem, a to dlatego, że DeepCool MC310 jest tym pierwszym.

DeepCool MC310 z oficjalną premierą

Na pierwszy rzut oka mysz przypomina mi trochę DUTZO Keiryo RGB. Podobny kształt, rozkład dziur na obudowie czy dwa przyciski na lewym boku. Nawet pasek ledowy poprowadzono wzdłuż dolnej krawędzi, a do tego jest podświetlana rolka i wnętrze mychy. I wiecie co? Niech będzie, bo akurat tamta mysz była jedną z lepszych jaką do tej pory testowałem. Skoro tu jest podobnie, a ma być taniej to jestem w połowie już przekonany.

DeepCool MC310
DeepCool MC310 / fot. DeepCool

W połowie, bo w oficjalnej specyfikacji brakuje informacji z jakim konkretnie sensorem mamy tutaj do czynienia. Czy to jakiś Pixart, może Avago? A może coś autorskiego? W każdym razie mamy tu sensor optyczny o rozdzielczości do 12800 DPI, który ma radzić sobie z przyspieszeniami rzędu 20 G. DeepCool MC310 ma 7 przycisków, które możemy personalizować w dedykowanym oprogramowaniu. Tam też można dostosować DPI, tworzyć marka i sterować podświetleniem. Dwa główne przyciski są oparte na przełącznikach Huano z żywotnością do 10 mln kliknięć.

DeepCool MC310
DeepCool MC310 / fot. DeepCool

Sporą zaletą myszy jest waga na poziomie 75 gramów. Co prawda nie można jej regulować, ale i tak mysz zaliczyć można do tych lżejszych. Nie zabrakło też przewodu w oplocie, co zazwyczaj jest w droższych modelach. Mysz jest dla praworęcznych, ale jeśli komuś nie przeszkadzając boczne przyciski to i lewą grabę może na niej położyć.

Mysz trafi do sprzedaży w październiku i jej sugerowana cena detaliczna wynosi 29,99 dolarów. W Polsce ma kosztować coś koło 140 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj