Genshin Impact to swego rodzaju niedoceniony hit zeszłego roku. Nawet znalazł się w zestawieniu najlepszych gier za 2020! Sam zagrywałem się w ten tytuł bardzo dużo, ale z początkiem roku zaprzestałem. Dlaczego? Bo chciałem poświęcić też trochę czasu na inne gry, ale ja nie o tym. W nadchodzącym patchu firma miHoyo szykuje dla nas szereg niespodzianek!

DualSense wchodzi z buta!

Dosłownie! W patchu o numerze 2.2 developerzy gry obiecują nam wsparcie pada od PlayStation 5. Super, co nie? Ale tak szczerze: jaki w tym sens? Może mi, jako posiadaczowi „piątki” jest ciężko to dostrzec. Odpalam grę na konsoli i już. Jestem w stanie zrozumieć, że są gracze PC Master Race, którzy używają padów. Mam nadzieję, że jest wyczuwalna ironia co do walki PC vs. Konsole. Ale w każdym razie… Trzymam kciuki, żeby użytkownicy PC mieli również opcję wykorzystania w pełni funkcji tego jakże genialnego kontrolera. Może przesadzam, może nie, ale naprawdę jestem pełen podziwu, jakie ma funkcje i jak to działa. Można o tym nawet posłuchać w jednym z odcinków podcastu Dwóch po Dwóch!

DualSense - pad PlayStation 5
DualSense – pad PlayStation 5 / fot. Sony

Nowości nie ma końca

Jeśli chodzi o wsparcie DualSense to nie jedyna nowość w nadchodzącym patchu. Jest tego znacznie więcej! Zwłaszcza dla aktywnych graczy, nie tych na „emeryturze” jak ja. Co dokładnie się pojawi? Nie będę wszystkie opisywał więc wymienię poniżej:

  • dodana zostanie wyspa Tsurumi, ostatni duży obszar w Inazuma,
  • nowy, czterogwiazdkowy bohater – Thoma,
  • rerun (dla niewtajemniczonych – powtórka) eventu Wish dla postaci Childe i Hu Tao,
  • można będzie się spodziewać nowych, niebezpiecznych potworów, które będą mogły zadawać stałe obrażenia wszystkim członkom drużyny,
  • nowy motyw w stylu Inazuma, schematy umeblowania, więcej wydarzeń sezonowych i minigier.

Jedną nowość jednak rozpiszę. Aloy, w grze nazwana „Zbawicielem z innego świata”, będzie dostępna już dla wszystkich graczy.

Genshin Impact
Genshin Impact

Do tej pory mogli ją mieć jedynie grający na PS4 lub PS5. Warunkiem do otrzymania tej postaci jest AR20. Wątpię, że czyta to osoba nie znająca się na grze, ale jeśli – to już tłumaczę. AR, czyli Adventure Rank, to swego rodzaju poziom całego konta (postacie oraz świat mają oddzielne), który wbijamy na różne sposoby np. odwiedzając nowe miejsca, czy otwierając skrzynki.

Najważniejsza informacja: aktualizacja pojawi się 13 października 2021. To kto czeka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj