Kiedy w ubiegłym roku Mi Band 6 miał swoją premierę, napisałem, że to nic ciekawego. Tak naprawdę wszystkie najważniejsze zmiany można wyliczyć na placach jednej ręki. Trochę tę całą sytuację zmienia wersja opaski, na którą czekali chyba wszyscy. Xiaomi Mi Band 6 z NFC debiutuje w Polsce.

Mi Band 6 z NFC tańszy niż ten bez NFC

A czemu akurat tak? Wszystko za sprawą promocji, którą przygotowało Xiaomi „na start”. Wchodząc do oficjalnego Mi Store można zauważyć kwotę 199 złotych. Wolałbym żeby tak zostało, bo cena bez dwójki z przodu za wersję z płatnościami zbliżeniowymi jest akceptowalna. Ale widać tam też przekreślone 249 złotych, co już niezbyt dobrze rokuje na przyszłość. Bliską przyszłość, bo jak tylko skończy się „szybka promocja” za Mi Banda 6 będzie trzeba zapłacić pięćdziesiąt złotych więcej.

Poza dostępnością chipu NFC i obsługą asystenta Alexa opaska to wypisz wymaluj „stary” Mi Band 6, którego już znany. Z wyświetlaczem AMOLED, kilkudziesięcioma trybami sportowymi, pomiarem saturacji i tętna czy magnetycznym ładowaniem.

Xiaomi Mi Band 6 z NFC
Xiaomi Mi Band 6 z NFC / fot. Xiaomi

Jak opaską Xiaomi można płacić za zakupy?

Nie jest to tak proste jak Google Pay, ale „da się zrobić”. Trzeba tylko pogodzić się z pewnymi ograniczeniami, które mam nadzieję, że będą tylko na chwilowe. Po pierwsze, usługa płacenia zbliżeniowego działa dzięki Mastercard. Po drugie, w chwili publikowania tego wpisu, żaden bank nie jest obsługiwany. Jak na razie działa to w Banku Pocztowym, oraz finetechach Zen i Curve. Po trzecie, do tej listy mają dołączyć banki takie jak BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank, ale nie wiadomo dokładnie kiedy.

W aplikacji Mi Fit mamy usługę Xiaomi Pay. Tam wprowadzamy dane ze swojej karty, które potem w formie tokena są przesyłane do opaski. Czyli krótko mówiąc, nasza opaska staje się poniekąd kartą płatniczą. Ustawiamy kod PIN. Zbliżamy opaskę do terminala płatniczego, aby zapłacić i akceptujemy transakcję odpowiednim muśnięciem ekranu. I to tyle. Procedura raczej prosta, ale mam nadzieję, że szybko pojawią się inne banki i zostanie dodany też Revolut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj