GTA III, Vice City i San Andreas. Nazywane również trylogią uniwersum 3D. Czemu? Jako pierwsze gry z serii Grand Theft Auto były w trójwymiarze. Czwórka i piątka są nazywane uniwersum HD. Pewnie dlatego, że wyglądają bardziej realistycznie. Rockstar Games wrzucił świeżutki zwiastun odświeżonej trylogii – Grand Theft Auto: The Trilogy. Osobiście? Mam mocno mieszane uczucia…

Zacznijmy od kontrowersji Grand Theft Auto

Tak, to jest coś co zawsze przyciąga tłumy. Mam na myśli ruch ze strony wydawcy GTA. Otóż starsze wersje trójki, Vice City oraz San Andreas nie są dostępne do kupienia. Na szczęście w porę zakupiłem trzecią część w PlayStation Store zanim zniknęła. Skąd taka decyzja? Cóż… Chodzi głównie o pieniądze. Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi właśnie o nie.

Jeśli mam być szczery, to nie rozumiem takiego podejścia. Mogliby sprzedawać oryginalne wersje i remastery.

W obecnej sytuacji ograniczają wybór, jedynie do odświeżonej wersji, która… nie wygląda źle, ale też nie jakoś rewelacyjnie. Mam skrajnie mieszane uczucia i kompletnie nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony wygląda zbyt kolorowo, komiksowo i bajkowo. Z drugiej zaś, jest coś w tym intrygującego. Szczerze mówiąc, to chętnie to przetestuje.

Starsze na wzór nowszego

Zgodnie z obietnicami, odświeżona trylogia będzie opierać się nie tylko na podrasowaniu grafiki. Gameplay czy sterowanie ma być mocno wzorowane na GTA V. Chętnie zobaczę jak to wyjdzie w praniu! Osobiście uwielbiam Vice City, które niestety mocno się zestarzało, jeśli chodzi o sterowanie aut czy motocykli. Ciekawi mnie jak zostanie to usprawnione w praktyce. Mam nadzieję, że się postarają.

Chcę mieć dobre przeczucia, ale przyćmiewa to fakt, że obecnie jesteśmy dla większość twórców gier tylko maszynkami do zarabiania pieniędzy. A na czym zarobić najlepiej? Na nostalgii. Chociaż jest to bardzo kruchy lód.

Grand Theft Auto: The Trilogy
Grand Theft Auto: The Trilogy

Finalnie ocenić będzie można od 11 listopada 2021. Grand Theft Auto: The Trilogy trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Cena? Jedyne 269 złotych. Dużo? Mało? Oceńcie sami ile warte są wasze wspomnienia związane z pierwszą trylogią GTA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj