O smutny dniu. Niestety się stało i zadziało tak, że Konami wzięło i wycofało ze sprzedaży absolutne klasyki, w postaci starszych (i moim zdaniem lepszych) części legendarnej serii Hideo Kojimy – Metal Gear Solid. Nie wszystkie, spokojnie. Chodzi o pierwszą, drugą i trzecią część.

Metal Gear Solid – raz, dwa trzy!

Jak przekazali w wydanym dzisiaj oświadczeniu, chodzi o wygaśnięcie licencji do materiałów archiwalnych, które zostały w grach wykorzystane. W związku z tym, że chodzi o tytuły z 1998, 2001 i 2004 roku, prędzej czy później należało się spodziewać, że wygasną prawa do tego czy owego, ale jak Konami zapewnia, pracują nad odkręceniem całej sytuacji. Miejmy nadzieję, że z powodzeniem, bo choć tytuły nie są pierwszej młodości, to bez wątpienia są absolutnymi klasykami, które każdy szanujący się gracz powinien mieć w swojej bibliotece.

Cofnięcie sprzedaży z platform cyfrowych zaczyna się 8 listopada i potrwa, aż się skończy.

Tytuły, które zostały dotknięte licencyjnym pomorem gier to te, które zostały wydane na starsze konsole. Chodzi o Sons of Liberty HD Edition (PlayStation 3, PlayStation Vita), Snake Eater (PlayStation 3, Nintendo 3DS), Metal Gear Solid HD Edition/Collection (PlayStation 3, Vita i Now), Metal Gear Solid 2 Substance (GOG) oraz Metal Gear Solid HD Edition 2 & 3 (Xbox 360, Nvidia Shield).

Metal Gear Solid
fot. Konami

Do momentu rozwiązania problemu, czyli wykupienia licencji na nowo, albo wycięcia licencjonowanych fragmentów jedyna możliwość na nabycie tych tytułów to forma pudełkowa, a że platformy wiekowe i mocno wiekowe, może być momentami ciężko. Nie jest to też pierwszy przypadek, kiedy gry zostały wycofane z dystrybucji z powodu problemów z licencją. Nawet moloch w postaci serii GTA miał z tego tytułu problemy, przez co stacje radiowe już nie są i prawdopodobnie nigdy już nie będą takie jak kiedyś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj