Kiedy pisałem o The Skywalker Saga w jednym z Mamy do pogrania, to jedyną informacją dotyczącą daty premiery była ta, że gra pojawi się wiosną 2022 roku. I jakby na to nie patrzeć, kwiecień, a dokładniej 5. kwietnia to już wiosna, więc wszystko się zgadza. Na początku tego miesiąca zagramy w jedną z najlepszych gier z serii LEGO jak do tej pory się pojawi (pojawiła).

The Skywalker Saga z datą premiery

Informacja tak gorąca jak pustynia na Tatooine i świeżutka jak szturmowiec w pierwszym dniu pracy. Z wiosny zrobiła się sprecyzowana data premiery (przypomnę, to 5. kwietnia) i cieszy mnie to przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, kwiecień to mój miesiąc, bo wtedy mam urodziny. A skoro urodziny, to taka gra będzie idealnym prezentem, nawet gdybym taki prezent miał zrobić sobie sam. Po drugie, będzie to początek wiosny, a nie koniec. Zawsze lepiej mieć grę w kwietniu czy na początku czerwca. Oczywiście, jeżeli nic po drodze się nie wykrzaczy, a gra wyjdzie zgodnie z planem.

Gra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga będzie połączeniem wszystkich dziewięciu filmów i tym samym – jak zapowiada producent – będzie najbardziej rozbudowaną grą z serii LEGO jaka kiedykolwiek się pojawiła. Biorąc pod uwagę to, że główna fabuła przykładowo w części LEGO Star Wars: The Complete Saga to jakieś 13 godzin, w Sadze Skywalkera liczę przynajmniej na pięć razy tyle. A żeby ją wymaksować to i zaryzykuję, że setka pyknie.

Patrząc na ten nowy, kilkuminutowy trailer gra zapowiada się fantastycznie. Będzie bardzo rozbudowana, jeszcze bardziej zróżnicowana, z wieloma ulepszonymi elementami rozgrywki. Będzie można nie tylko powalczyć znanymi bohaterami, ale też polatać Sokołem Millennium czy zniszczyć gwiazdę śmierci X-Wingiem. Do odblokowania jest ponad 300 postaci z uniwersum we wszystkich dziewięciu epizodach.

Gra będzie dostępna na niemal wszystkie najważniejsze platformy, te najnowsze jak i nieco starsze. Zagramy na najnowszych Xboxach Series S i Series X, ale też wcześniejszych z rodziny Xbox One. Będzie też dało się ją uruchomić na PlayStation 5 i PlayStation 4, a także Nintendo Switch i oczywiście komputerze z Windowsem. Dla zainteresowanych „limitkami” do sprzedaży trafi gra w wersji Deluxe, gdzie dostaniemy 7 grywalnych charakterów (m. in. Mandalorianina) i figurkę Luke’a Skywalkera.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga / fot. Warner Bros. Games

Nie wiem jak wy, ale ja jaram się jak Anakin na Mustafar ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj