Dzisiaj na pasku powiadomień w moim Samsungu Galaxy S III wyświetliła się informacja o kilku dostępnych aktualizacjach zainstalowanych aplikacji. Wśród nich znalazłem te dotyczące między innymi autorskiego komunikatora Samsunga o nazwie ChatON i programu do obsługi dysku internetowego Dropbox.

ChatON do wielofunkcyjny komunikator umożliwiający błyskawiczną komunikację między jego użytkownikami. Głównym zamysłem Samsunga było stworzenie programu, który połączy posiadaczy wszystkich popularnych systemów mobilnych. I tak można go używać na smartfonach (i niektórych tabletach) z systemem Android, iOS, Blackberry OS, Windows Phone i bada. Istnieje też tzw. wersja webowa, do której mamy dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. ChatON umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych do wybranej osoby, przeprowadzenie chatu grupowego i dzielenie się różnymi plikami multimedialnymi jak zdjęcia, filmy czy pliki audio.

ChatON 1.9.5
ChatON 1.9.5 [źródło: galaktyczny.pl]

W nowej wersji komunikatora, oznaczonej numerem 1.9.5 wprowadzono kilka zmian za równo w obrębie wyglądu jak i funkcjonalności programu. Do tych pierwszych zalicza się nowa, odświeżona ikona, która teraz przedstawia opływową literę c w pomarańczowym dymku.

ChatON 1.9.5
ChatON 1.9.5 [źródło: galaktyczny.pl]

Znacznie więcej modyfikacji zauważymy w funkcjach. Oprócz naprawy małych błędów, dodano olimpijskie dodatki w postaci dziennej rozpiski konkurencji, tabeli z wynikami i najnowszych wiadomości. Ponadto w oknie rozmowy pojawiła się opcja Walkie-Talkie (możemy ją włączyć/wyłączyć w ustawieniach), która zamiast przycisku wysyłania wyświetla przycisk głosu – po jego dotknięciu i przytrzymaniu nagrywana jest maksymalnie 2-minutowa wiadomość, którą wysyłamy do rozmówcy. W najnowszej wersji dodano również możliwość przybliżania i oddalania zdjęć, edytowania nazwy kontaktu i pobierania dodatkowych karnacji i dymków (jest ich łącznie 12).

Dropbox 2.1.8
Dropbox 2.1.8 [źródło: galaktyczny.pl]

Dropbox to usługa świadczona przez firmę Dropbox Inc., polegająca na udostępnianiu przestrzeni dyskowej na serwerach tej firmy. Aplikacja umożliwia dostęp do plików i zarządzanie plikami znajdującymi się na dysku internetowym. W wersji darmowej użytkownik otrzymuje 2 GB miejsca na swoje dane, które może powiększyć po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Istnieją jednak sposoby, by bezpłatnie powiększyć przestrzeń dyskową. Łącznie nasz wirtualny dysk może urosnąć do 18 GB, a to wszystko przez zaproszenie znajomych czy instalacja oficjalnej aplikacji.

Dropbox 2.1.8
Dropbox 2.1.8 [źródło: galaktyczny.pl]

Ciekawą propozycję mają również producenci smartfonów – firma HTC i Samsung. W przypadku tej pierwszej dostajemy dodatkowe 25 GB przy zakupie jednego ze smartfonów wyposażonych w nakładkę HTC Sense 4.0. Samsung oferuje dwukrotnie więcej miejsca, aż 50 GB gdy zaopatrzymy się w Samsunga Galaxy S III i wykonamy 7 prostych zadań związanych z usługą Dropbox.

W zakładce „Co nowego” w Google Play możemy przeczytać, że w najnowszej wersji Dropboxa głównie zajęto się naprawą błędów. Wcześniejsza odsłona programu z numerem 2.1 dodała między innymi powiadomienia podczas wysyłania plików na dysk i możliwość dodawania plików o nieograniczonej wielkości. Warto również wspomnieć, że zdjęcia i filmy od teraz są automatycznie wysyłane w tle za pomocą sieci Wi-Fi bądź 3G.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj