Tajemniczy tablet Samsunga staje się coraz mniej tajemniczy. Ponownie pojawiły się informacje o tym, że południowokoreański producent szykuje Samsunga Galaxy Tab z ekranem o przekątnej 11,6 cali i ogromnej rozdzielczości WXQVGA (2560 x 1600 pikseli). Urządzenie z takim ekranem może stanowić dużą konkurencję dla trzeciej generacji iPada od Apple z wyświetlaczem Retina.

Z wczorajszej zapowiedzi Samsunga wynika, że nowy układ Exynos 5250 będzie posiadał wsparcie dla rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Niedawno do certyfiacji FCC trafił model GT-P8110, a liczne źródła podają, że to prawdopodobnie nowy tablet Samsunga, który na poniższym zdjęciu oznaczony jest jako P10. Może to tylko zbieg okoliczności, a może już za kilka tygodni poznamy Galaxy Taba ze sporym ekranem i niespotykaną jak dotąd wydajnością.

Samsung  w sierpniu planuje premierę kilku nowych urządzeń, poczynając od Samsunga Galaxy Note 10,1 na konferencji 15 sierpnia, a następnie Samsunga Galaxy Note 2 na targach IFA 2012 w Berlinie. Możliwe, że producent szykuje nam małą niespodziankę i również w tym miesiącu zobaczymy jeszcze jeden nowy tablet. Galaxy Tab z ekranem 11,6 cala o rozdzielczości WXQVGA, z dwurdzeniowym procesorem, wspieranym przez 2 GB pamięci RAM i ewentualnie wsparciem sieci 4G LTE brzmi nieźle, nieprawdaż?

źródło: androidcommunity.com