Samsunga Galaxy Tab 2 z 7-calowym ekranem można postawić obok tabletu Galaxy Nexus 7. Choć ten drugi jest wydajniejszy, cechą wspólną tych dwóch urządzeń jest podobny wygląd, przekątna ekranu i cena, która zamyka się w przedziale od 200 do 250 dolarów (w zależności od wersji). O wersji Student Edition tabletu Samsunga, która zawiera kilka dodatków wspomnieliśmy już tydzień temu. Od taki zestaw będziemy mogli zakupić w kilku zagranicznych sklepach internetowych.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 Student Edition będzie dostępny u kilku sprzedawców, jak Best Buy, Costco, Amazon, Fry’s Electronics i Tiger Direct. W zestawie oprócz tabletu w białej wersji kolorystycznej, znajdziemy klawiaturę ze stacją dokującą i adapter USB, do podłączania peryferyjnych urządzeń jak mysz czy pamięć przenośna. Producent wycenił całość na 249 dolarów (około 800 złotych).

Najmniejszy tablet Samsunga został wyposażony w ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczość 1024 x 600 pikseli, procesor dwurdzeniowy 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB przestrzeni na dane użytkownika (z możliwością rozszerzenia kartami microSD). Dodatkowo znajdziemy aparat 3 Mpix, przednią kamerkę, GPS, pojemną baterię 4000 mAh, Bluetooth i Wi-Fi. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

Tablet Samsung Galaxy Tab 2 7.0 można zakupić w Polsce już za 950 złotych, ale trzeba pamiętać, że jest to wersja podstawowa – bez dodatków. Niestety nie pojawiła się oficjalna informacja, czy wersja Student Edition będzie dostępna w naszym kraju.

źródło: androidauthority.com, tabletowo.pl