Do sklepu Google Play trafiła długo wyczekiwana gra od GLU Mobile. Pozwala nam wcielić się w żołnierza walczącego z kolejnymi falami krwiożerczych zombiaków. Jest ona klonem jednego z trybów gry w CoD: Black Ops z konsol stacjonarnych i PC.

Rozgrywka toczy się na kilku dość zróżnicowanych mapach. Dostępny jest także tryb kooperacji z 4 innymi osobami z użyciem połączenia Wi-Fi. Pod względem graficznym, produkcja GLU nie wyróżnia się spośród innych strzelanin tego typu. Pokusiłbym się o stwierdzenie, iż Dead Trigger wygląda o wiele lepiej, a dostępny jest za darmo, choć z mikropłatnościami.

Dodatkowo, po znalezieniu 4 monet poukrywanych w różnych miejscach menu gry, odblokowujemy dodatkowy tryb o nazwie Dead Ops Arcade. Przenosi on nas w czasy świetności shooterów z widokiem znad naszej postaci. Również tutaj walczymy z hordami nieumarłych.

Niestety, na dłuższą metę gra okazuje się po prostu nudna. Ciągłe strzelanie do głupich przeciwników potrafi znużyć. W przeciwieństwie do strzelanek Gameloftu, brakuje mi tutaj tego „czegoś”, co przyciąga do ekranu smartfona na długie godziny (aż do rozładowania baterii 🙂 ) . Jedynie co-op z paczką dobrych znajomych, daje naprawdę dużo radości i idealnie nadaje się na kilkadziesiąt minut relaksu po dniu ciężkiej pracy.

Gra kosztuje prawie 30 zł. Jest to stanowczo za dużo jak na produkcję raczej arkadową. Za taką kwotę można mieć kilka solidnych produkcji. Jednak dla prawdziwych fanów Call of Duty nie ma to znaczenia.

Grę można pobrać stąd.