W trzecim tygodniu sierpnia pojawiły się przecieki o Samsungu Galaxy S II Plus, zawierające pierwsze zdjęcia i część specyfikacji. Smartfon został przetestowany pod względem wydajności w programie GLBenchmark, a informacje zawarte na stronie, odsłaniają nieco więcej danych na jego temat.

Strona potwierdza, że w nowym smartfonie Samsunga znajdziemy ekran o rozdzielczości QHD, czyli 960 x 540 pikseli. Z danych wynika również, że Samsung Galaxy S II Plus o kodowej nazwie GT-i9105 będzie miał procesor (prawdopodobnie dwurdzeniowy) o taktowaniu 1,4 GHz lub 1,5 GHz (maksymalne taktowanie w teście wyniosło 1456 MHz).

Serwis GSMArena podaje, że smarton będzie wyposażony w całkiem wydajny układ graficzny – PowerVR SGX 544MP, a więc w układ bardzo podobny do tego, jaki możemy spotkać w iPadzie trzeciej generacji.

Na koniec warto wspomnieć, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, a bynajmniej z taką wersją Androida został przetestowany. Z racji tego, ze coraz więcej mówi się o aktualizacjach do Jelly Bean dla smartfonów Samsunga, możliwe, że Galaxy S II Plus również takowy update dostanie.

źródło: gsmarena.com, glbenchmark.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj