Witamy Was w czwartym odcinku SPA. Tym razem, postanowiliśmy skupić się na multimediach i grach.

1. Cosmic Colony

W roku 2088 ludzkość rozpoczyna kolonizację galaktyki. Brzmi to pewnie jak scenariusz filmu science fiction, jednak tej produkcji bliżej do serii Anno. Cosmic Colony to świetna strategia ekonomiczna. Oprócz typowych misji dotyczących rozbudowy planety, mamy możliwość uczestnictwa w zabawnych minigierkach, np. polegających na walce z piratami kosmicznymi.

Ciekawym elementem gry są też różne wydarzenia losowe, takie jak deszcz meteorytów. Jak przystało na produkcję Gameloftu, oprawa audiowizualna jest na najwyższym poziomie. Grafika utrzymana jest w lekkim, przyjemnym dla oka komiksowym stylu. Co ciekawe, Cosmic Colony jest dostępna całkowicie za darmo.

Zależy od
urządzenia
darmowy


2. WDownloader

Zapewne wielu użytkowników Androida poszukiwało aplikacji umożliwiającej pobieranie plików MP3 bezpośrednio z poziomu smartfona. Niestety, większość programów o nazwie typu „MP3 Free Download” to zwykłe szkodniki instalujące reklamy push w systemie.

 

Rozwiązaniem problemu, jest skorzystanie z WDownloader’a (a dawniej Wrzuta Downloader’a), bezpłatnej aplikacji stworzonej przez polskiego developera Krzysztofa Bednarczyka. Pozwala ona na przeszukiwanie zasobów najpopularniejszych serwisów z darmową muzyką, takich jak np. ulub.pl czy wrzuta.pl oraz odsłuchiwanie, jak również pobieranie zgromadzonych tam utworów.

Android 2.1
lub nowszy
darmowy


3. AirDroid

Każdemu z nas, czasami zdarza się sytuacja, kiedy musimy skopiować jakiś plik na telefon, niestety nie mamy aktualnie kabla USB. Z pomocą przychodzi nam darmowa aplikacja AirDroid. Po zainstalowaniu jej na naszym urządzeniu, tworzy ona zabezpieczony serwer w sieci Wi-Fi. Dostać się do niego można tylko wpisując hasło wyświetlone na telefonie bądź skanując kod QR.

Po otwarciu w przeglądarce internetowej strony web.airdroid.com mamy dostęp do wszystkich danych zgromadzonych na smartfonie. Możemy także instalować aplikacje z plików *.apk, robić zrzuty ekranu (wymagany root), przesyłać pliki, a nawet wysyłać sms’y używając wygodnej klawiatury komputera. Jako że nie wykorzystujemy do transferu danych chmury, tylko bezpośrednie połączenie Wi-Fi, prędkości przesyłania są naprawdę zadowalające.

Android 2.1
lub nowszy
darmowy


4. Game Dev Story

Gra-legenda. Jako szef małego, upadającego studia powoli stajemy się „grubą rybą” branży gier. Osobiście zatrudniamy ludzi, szkolimy personel, dbamy o marketing oraz najważniejsze – wydajemy gry.

 

Zaczynamy od słabych produkcji, które krytycy mieszają z błotem, by w końcu stworzyć prawdziwy bestseller. Gra, pomimo ubogiej grafiki potrafi naprawdę wciągnąć, po prostu trudno jest się oderwać.

Android 1.6
lub nowszy
8,95 zł.


5. My Boy!

Na sam koniec, odłożyliśmy prawdziwą perełkę. My Boy! to jeden z najlepszych emulatorów GBA. Jego zaletami są na pewno duża kompatybilność gier, płynne działanie i brak konieczności dostarczania pliku z BIOS’em konsoli.

Do renderowania grafiki program używa OpenGL. Pozwala na zapisanie gry w dowolnym momencie. Niestety, jego cena dla większości klientów jest zaporowa.

Android 1.6
lub nowszy
16,03 zł.

Na ten tydzień to wszystko co dla Was mamy. Jeśli macie propozycje aplikacji do kolejnego przeglądu, piszcie na adres [email protected].