Pojawiła się aktualizacja dla komunikatora Facebook Messenger, który od teraz wspiera wysyłanie wiadomości tekstowych. Początkowo usługa będzie działać z kilkoma wybranymi smartfonami, ale Facebook zapowiedział rychłe wsparcie większej ilości urządzeń.

Możliwość wysłania wiadomości za pomocą Facebook Messenger’a mają jak na razie posiadacze smartfonów: HTC EVO 3D, HTC One X , LG Optimus Black, LG Optimus Hub, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S III i Samsung Galaxy Y. Wsparcie dla innych urządzeń pojawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Obecnie główny ekran rozmowy w Facebook Messenger ma wygląd znany ze skrzynki SMS. Teraz w dowolnym miejscu aplikacji możemy przejechać po ekranie palcem w lewą stronę, by wyświetlić listę dostępnych znajomych i szybko wysłać wiadomość. Jest również możliwość umieszczenia wybranych znajomych na liście ulubionych.

Facebook poinformował, że oprócz zmian czysto wizualnych, poprawił również bezpieczeństwo i stabilność aplikacji. Nie ma już błędów związanych z działaniem powiadomień Push czy dodawaniem kilku zdjęć na raz.


źródło: androidcentral.com