Samsung Galaxy S III to wciąż najgorętszy smartfon ostatnich miesięcy (najlepszy telefon z nagrodą EISA). Jego słupki popularności ciągle idą w górę, ale na horyzoncie pojawiły się już plotki o jego następcy – Samsungu Galaxy S IV. Według niektórych źródeł, SGS IV ma posiadać 13-megapikselowy aparat cyfrowy.

W Samsungu Galaxy S III zastosowano aparat o matrycy 8 Megapikseli, który robi bardzo przyzwoite fotografie i umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości FullHD (1080p). Na tle konkurencji wyróżniają go dwie funkcje – Burst Photo i Best Photo. Ta pierwsza pozwala wykonać serię 20 zdjęć z szybkością 3 klatek na sekundę. Druga natomiast robi 8 zdjęć pod rząd i wybiera najlepsze ujęcie.

Zwiększenie liczby pikseli nie jest łatwym zadaniem jeśli koreańska firma chce, by Galaxy S IV miał podobną, smukłą sylwetkę, co „trójka”. Pojawia się też problem, że do przechwycenia/obróbki większego zdjęcia potrzebny jest mocny, wydajny procesor.

Jeśli 13-megapikselowy aparat trafi do Samsunga Galaxy S IV umożliwi on wykonanie zdjęcia w rozdzielczości 4208 x 3120 pikseli i z pewnością nagranie filmu w FullHD. Galaxy S IV rzekomo ma pojawić się na targach MWC 2013.

źródło: phonearena.com