Wraz z premierą Samsunga Galaxy Note II zaprezentowano kilka przydanych funkcji. Jedną z bardziej interesujących jest tryb Multi window, który pozwala uruchomić dwie aplikacje jednocześnie na podzielonym ekranie. Jak podaje jeden z zagranicznych serwisów, funkcja ta będzie już wkrótce dostępna w Samsungu Galaxy S III.

Do tej pory możliwością pracy w dwóch programach jednocześnie mogły pochwalić się dwa urządzenia koreańskiego producenta – Samsung Galaxy Note II i tablet Galaxy Note 10.1. Funkcja Multi window pozwala na uruchomienie w tym samym czasie dwóch programów na podzielonym ekranie. Obecnie w ten tryb można wprowadzić kilkanaście kompatybilnych aplikacji jak przeglądarka Chrome, standardowa przeglądarka internetowa, galeria, mapy Google, odtwarzacz filmów, S notatki czy program do Twittera. Działanie funkcji można zobaczyć na poniższym filmie.

Mobilna wersja filmu

Najlepiej sprzedający się smartfon z Androidem ma otrzymać jeszcze w tym roku aktualizację do Androida w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Oprócz poprawy stabilności i wydajności smartfonu, Samsung Galaxy S III ma otrzymać opisywaną wyżej funkcję Multi window. Jeśli chodzi o bardziej konkretny termin, ma to być ostatni miesiąc roku, czyli grudzień.

źródło: phonearena.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj