Na początku października pisaliśmy o tym, jakie mogą być szacunkowe zarobki Samsunga w III kwartale 2012 roku. Wtedy było wiadomo, że będzie to ponad 7 miliardów dolarów (dokładnie 7,28 mld). Jak się jednak okazuje, zysk operacyjny koreańskiego giganta jest jeszcze większy – 7,4 miliardów dolarów.

Samsung pochwalił się swoimi kwartalnymi zarobkami i trzeba przyznać, że liczby robią wrażenie. Łączne przychody w ostatnich trzech miesiącach wyniosły 47,5 miliardów dolarów (ok. 151,5 mld złotych), a zysk operacyjny sięgnął 7,4 miliardów dolarów (ok. 23,6 mld złotych). Daje to aż 91-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Ponad połowę przychodów (23,9 mld dolarów) w III kwartale 2012 roku ustanowił dział Samsunga zajmujacy się rozwiazaniami mobilnymi. Jeśli chodzi o Samsung Display (telewizory i inne) dochody plasują się na poziomie 7,7 miliardów dolarów, a zysk operacyjny wynosi 1 mld.

Widać, że Samsung pnie się w górę i z każdym kolejnym kwartałem bije kolejne rekordy. Już teraz można powiedzieć, że przychody za ostatni kwartał bieżącego roku będą jeszcze wyższe.

źródło: gsmarena.com