Pamiętacie ten wyjątkowy poniedziałek z końca września, kiedy to w Polsce pojawiła się aktualizacja do Androida 4.1.1 Jelly Bean dla Samsungów Galaxy S III? Ja tak. Wtedy to Polska była pierwszym krajem, gdzie Samsung udostępnił aktualizację do najnowszej wersji systemu. Z ostatnich informacji wynika, że na horyzoncie jest już nowe oprogramowanie z Androidem 4.1.2, które już wkrótce zostanie udostępnione.

Po kilku dniach obcowania ze smartfonem Galaxy S III i zainstalowanym na nim Androidem 4.1.1 Jelly Bean, ogólne podniecenie i satysfakcja powoli uchodziły. Wszystko to za sprawą pojawiających się błędów i problemów z szybkością działania systemu, których nie zauważyłem we wcześniejszej wersji.

Ja sam doświadczyłem (i nadal doświadczam) problemu z otwieraniem klawiatury numerycznej czy książki z kontaktami. Nawet przy wyczyszczonej pamięci, od kliknięcia w ikonę do otwarcia mijało około 4-5 sekund. Nie są to rzeczy wyssane z palca – wystarczy przejrzeć popularne fora, by przekonać się, że inni użytkownicy też mają z tym problem.

Jak donosi strona www.tgspot.co.il, Android Jelly Bean oznaczony numerem 4.1.2 dla Samsunga Galaxy S III jest już prawie gotowy. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, aktualizacja ma pojawić się w grudniu i wprowadzi kilka nowych funkcji, znanych przede wszystkim z Samsunga Galaxy Note II.

Jedną z nich będzie Multi-window, funkcja która umożliwia podzielenie ekranu i wyświetlenie na nim dwóch aplikacji jednocześnie. Oprócz tego ma poprawić się stabilność i szybkość działania systemu. Jak będzie w rzeczywistości? Mam nadzieję, że już niedługo się przekonamy.

źródło: sammobile.com