Pamiętacie ten wyjątkowy poniedziałek z końca września, kiedy to w Polsce pojawiła się aktualizacja do Androida 4.1.1 Jelly Bean dla Samsungów Galaxy S III? Ja tak. Wtedy to Polska była pierwszym krajem, gdzie Samsung udostępnił aktualizację do najnowszej wersji systemu. Z ostatnich informacji wynika, że na horyzoncie jest już nowe oprogramowanie z Androidem 4.1.2, które już wkrótce zostanie udostępnione.

Po kilku dniach obcowania ze smartfonem Galaxy S III i zainstalowanym na nim Androidem 4.1.1 Jelly Bean, ogólne podniecenie i satysfakcja powoli uchodziły. Wszystko to za sprawą pojawiających się błędów i problemów z szybkością działania systemu, których nie zauważyłem we wcześniejszej wersji.

Ja sam doświadczyłem (i nadal doświadczam) problemu z otwieraniem klawiatury numerycznej czy książki z kontaktami. Nawet przy wyczyszczonej pamięci, od kliknięcia w ikonę do otwarcia mijało około 4-5 sekund. Nie są to rzeczy wyssane z palca – wystarczy przejrzeć popularne fora, by przekonać się, że inni użytkownicy też mają z tym problem.

Jak donosi strona www.tgspot.co.il, Android Jelly Bean oznaczony numerem 4.1.2 dla Samsunga Galaxy S III jest już prawie gotowy. Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, aktualizacja ma pojawić się w grudniu i wprowadzi kilka nowych funkcji, znanych przede wszystkim z Samsunga Galaxy Note II.

Jedną z nich będzie Multi-window, funkcja która umożliwia podzielenie ekranu i wyświetlenie na nim dwóch aplikacji jednocześnie. Oprócz tego ma poprawić się stabilność i szybkość działania systemu. Jak będzie w rzeczywistości? Mam nadzieję, że już niedługo się przekonamy.

źródło: sammobile.com

8 KOMENTARZE

  1. Witam.
    Długo zastanawiałem się nad zabraniem głosu nad aktualizacją anta do JB 4.1.1 dla S3. Po jednym dniu zachwytu czar prysł. Zacznę od baterii której czas żywotności skrócił się o 25% straszny spadek jak widać system jest bardzo energożerny. O ile powyższy problem jest do zniesienia to następne nie do zaakceptowania w takim flagowcu jak Samsung Galaxy S3. Po wybraniu słuchawki czeka się około 5-7s na wyświetlenie listy kontaktów spisu połączeń i szlak człowieka trafia powoli. System kilka razy dziennie potrafi się zawiesić, nie łączyć automatycznie z Wi-Fi, kilka razy dziennie użytkownicy (bo pisze tu w imieniu 6 osób) widzą komunikat „ToutchWiz przestał działać”. Początkowo sądziłem, iż wina tkwi w jakimś programie który został pobrany z Google Play ale po „reinstalacji” systemu niestety objawy zmalały lecz nie zniknęły. Po wielkiej euforii i zachwyceniu jakie dała nam korporacja Samsung, iż staliśmy się „wybrańcami” bo to nas dotknął zaszczyt otrzymania jako pierwszych aktualizacji do JB 4.1.1 nadszedł czas wkur…nia. Wszyscy moi znajomi wychodzą z siebie i mają dość JB 4.1.1 dla S3. Po wystosowaniu maila do Samsunga otrzymaliśmy ze znajomymi jak że miłą odpowiedź, iż zapraszają do oddania telefonów do serwisu a aktualizacja nie wiadomo kiedy będzie. Brak słów. Nie wiem czy nie przejdę na HTC – system często aktualizowany stabilny i mniej awaryjny. Ręce opadają na to wszystko. Osoby chcące się podzielić wrażeniami poaktualizacyjnej S3 zapraszam do kontaktu [email protected]. Pozdrawiam zbyszek

    • Co do podłączania słuchawek i czekania około 5-7 sekund. To ja po podłączaniu słuchawek czekam max 2-3 sekundy. Z Wi-Fi nie mam żadnego problemu. Zgodzę się, że często wyskakuje informacja, że „ToutchWiz przestał działać” – to może wnerwiać.

    • Owszem, zgodzę się z Tobą – Jelly Bean na SGS III działa gorzej niż 4.0 ICS. U mnie też występuje problem z czekaniem po wejściu w Kontakty albo Klawiaturę i bateria krócej trzyma.

  2. Ja jestem zadowolony z anka 4.1.1! Nic mi się nie wiesza i nie wyskakują błędy systemu!!! Jeśli ktoś wciska kupę syfu na fona to musi mu mulic! !! Aktualizację dostałem oryginalną i pełną a nie jakieś bety wpisalem samemu!

  3. Zgadzam sie ze zbys04 nadszed czas wkur……..nia na Samsunga bo to oni dali dupy. System laguje strasznie bateria trzyma krucej o wiele. Masa bledow systemu.Wkurza mnie na maxa JB 4.1.1 system jest do dupy a nie do S3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj