Po przekroczeniu granicy 30 milionów sprzedanych sztuk Samsunga Galaxy S III i 5 milionów Galaxy Note II, można było się spodziewać, że Samsung w 2012 roku sprzeda najwięcej urządzeń działających w oparciu o system Android. Pierwsze informacje napływają z Wielkiej Brytanii, gdzie koreańska firma sprzedała aż siedem razy więcej smartfonów, pozostawiając w tyle dwie konkurencyjne firmy.

Samsung na Wyspach w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedał 3,2 milionów smartfonów z systemem Android. W porównaniu do firmy Sony (500,000 sztuk) i HTC (440,000 sztuk) jest to liczba aż 7-krotnie wyższa!

Ostatnia nowość z Japonii, czyli smartfon Sony Xpiera T (testowany przez samego Bonda 😉 ) i pozostałe modele z serii NXT z pewnością znalazły sporą grupę miłośników, lecz nie na tyle wielką żeby zagrozić pozycji Samsunga. Podobnie jest z HTC i jego dwoma nowymi modelami – HTC 8X i HTC 8S. Oba działają pod kontrolą Windows Phone 8, czyli niezbyt popularnego systemu operacyjnego.

Patrząc na te liczby bez wątpienia można powiedzieć, że Samsung jest liderem pod względem sprzedaży „androidowych” smartfonów i nie wygląda na to, żeby ktoś go w najbliższym czasie wyprzedził.

źródło: sammobile.com