Samsung Galaxy Grand i jego wersja na dwie karty SIM o nazwie Duos zostały oficjalnie zapowiedzianie przez koreańskiego producenta jakieś trzy tygodnie temu. Pierwszy do sprzedaży ma trafić model z dual-SIM, ale data rynkowej premiery nie została jeszcze potwierdzona (mówi się, że ma to być I kw. 2013 roku). Mamy jednak dobre wieści dla zapalonych programistów – w sieci pojawił się pierwszy firmware dla Samsunga Galaxy Grand.

Przyjmijmy, że o Samsungu Galaxy Grand i Galaxy Grand Duos będziemy mówić jak o jednym i tym samym urządzeniu, bo podstawowa różnica między tymi dwoma modelami to możliwość korzystania z dwóch kart SIM, właśnie w tym oznaczonym jako Duos. Samsung Galaxy Grand posiada 5-calowy ekran LCD TFT o małej jak na obecne czasy rozdzielczości – WVGA 480 x 800 pikseli. Znajdziemy w nim 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat 8 Mpix i 8 GB pamięci wbudowanej.

Nie zapomniano o WiFi we wszystkich standardach, Bluetooth 4.0 LE, DLNA, GPS czy HSDPA do 21 Mbit/s. Do obsługi smartfonu posłuży Android 4.1.2 Jelly Bean z nakładką TouchWiz. Samsung Galaxy Grand ma być początkowo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – białej Chic White i granatowej Dark Blue.

Najważniejszą dzisiejszą informacją jest jednak oprogramowanie, które zostało udostępnione w sieci i znajduje się na serwerach SamMobile. Szczegóły oprogramowania znajdują się poniżej:

PDA: I9082XXAMA4
CSC: I9082SERMA1, I9082ODDMA1
MODEM: I9082XXAMA4
REGION: Europe, Asia
KRAJ: Russia, India
Data kompilacji: 03-01-13
Lista zmian: 784570

źródło: sammobile.com