Wielkimi krokami zbliża się premiera następcy kultowego już Samsunga Galaxy S III, który bije rekordy sprzedaży. Dlatego też w internecie pojawia się coraz więcej plotek związanych z tym właśnie modelem. Załoga serwisu SamMobile robi wszystko co może, by dostać jak najwięcej sprawdzonych informacji o nadchodzącym Samsungu Galaxy S IV. I tak o to dzisiaj mamy parę świeżych newsów. 

Flagowiec Samsunga, który był znany pod nazwą kodową „Project J” został przemianowany na „Altius (J)„. Owe urządzenie pojawi się początkowo w dwóch kolorach: biały i czarny, ale Samsung już im wymyśli jakieś niecodzienne nazwy, jak to było w poprzednich modelach. Sprzedaż Altius’a jest planowana na 16 tydzień tego roku, czyli 15 kwietnia. Słuchawka zostanie zapewne zaprezentowana na najbliższej konferencji Samsung Mobile UNPACKED, która jest planowana na 22 marca 2013 roku w USA.

Pamiętacie jak pisaliśmy parę dni temu o tym, że SGS IV będzie prawdopodobnie wspierał ładowanie indukcyjne? Serwis SamMobile również potwierdza tą plotkę. Samsung wprowadzi do sprzedaży specjalną stację dokującą i dodatkową tylną klapkę z obsługą tej technologii. Zestaw do bezprzewodowego ładowania pojawi się parę tygodniu po premierze samego urządzenia.

Obecność tylnej klapki w zestawie do ładowania indukcyjnego wskazuje na to, że Samsung Galaxy S IV będzie posiadał klasyczną obudowę z możliwością zdjęcia tylnej klapki, a nie obudowę unibody, jak w kilku nowych urządzeniach. Samsung zadbał również o baterię i jej pojemność osiągnie 2600 mAh, zamiast 2100m Ah jak w Galaxy S III.

Sama nazwa „Galaxy S IV” nie jest jeszcze do końca pewna, bo liczba „4” w Korei jest liczbą pechową, dlatego też urządzenie ma oznaczenie GT-i9500 zamiast GT-i9400, ale kto wie? Dowiemy się już niedługo jak przyszły flagowiec Samsunga będzie się naprawdę nazywać.

Potwierdzone na 100% informacje o SGS IV  na chwilę obecną:
Nazwa kodowa: Altius
Numer modelu: GT-i9500
Kolory: Biały / Czarny
Pojemność baterii: 2600 mAh
Dodatkowe: Zestaw do bezprzewodowego ładowania

Prawdopodobna specyfikacja urządzenia (nie pewna):
Według plotek, Samsung Galaxy S IV będzie posiadać 4-rdzeniowy procesor Exynos Octa, wspomagany układem graficznym Mali-T658 (8 rdzeni). Urządzenie będzie wyposażone w 4.99-calowy ekran Super AMOLED Full HD, 2 GB pamięci RAM, główny aparat o rozdzielczości 13 Mpx, nagrywający wideo w Full HD z szybkością 30 kl./s oraz przednią kamerkę 2 Mpix z możliwością rejestrowania wideo w 720p. Nie zabraknie także Androida w wersji 4.2 Jelly Bean.

źródło: SamMobile