Sporo urządzeń koreańskiego producenta doczekało się aktualizacji do Androida 4.1.2 Jelly Bean, ale również duża ilość jej jeszcze nie otrzymało. W grupie szczęśliwców znaleźli się posiadacze między innymi Samsunga Galaxy S III, Galaxy Note II czy tabletu Galaxy Note 10.1. Mamy dobre wieści, bo pojawiły się szczegółowe informacje na temat zbliżających się aktualizacji dla tabletów i smartfonów Samsunga.

Jak podaje ukraiński oddział Samsunga, w ciągu najbliższych trzech miesięcy aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean otrzyma aż 6 urządzeń z rodziny Galaxy. Jako pierwsi do procesu instalacji mogą przyszykować się posiadacze 8,9-calowego tabletu Samsung Galaxy Tab 8.9 o oznaczeniu GT-P7300. Aktualizacja ma pojawić się 24 stycznia 2013 roku.

samsung-jelly-bean-update-kalendarz

W lutym update dostanie Samsung Galaxy S Advance i tablet Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus. Będzie to odpowiednio 18 i 22 lutego bieżącego roku. Marzec to czas na dwa legendarne urządzenia – 1 marca aktualizacje otrzyma Galaxy Note, a dwa dni później Samsung Galaxy S II.

Na koniec pozostaje smartfon średniej klasy, Samsung Galaxy Ace 2. Wiele osób pytało się kiedy nowsza wersja Androida będzie dla niego dostępna. Na całe szczęście znamy już odpowiedź. Android 4.1.2 Jelly Bean trafi na drugą generacje Ace’a 22 kwietnia 2013 roku.

Wszystkie daty zawarte wyżej prawdopodobnie dotyczą krajów europejskich. Jak podaje Samsung, termin wydania aktualizacji może ulec nieznacznej zmianie. Będziemy Was na bieżąco o wszystkim informować, więc zachęcam do częstego odwiedzania strony, polubienia nas na Facebooku i śledzenia na Twitterze.

Dzięki Wojciech za info!
źródło Samsung Ukraina