Ile razy chcieliście zagrać w sqasha lub tenisa tylko zwyczajnie nie mieliście z kim? Albo jak często brakowało Wam chęci i motywacji do biegania, bo nie chcieliście tego robić w samotności? Jeżeli mieliście podobne dylematy warto zainteresować się aplikacją Dropsport.

Dropsport to innowacyjny program stworzony przez studentów AGH z Krakowa. Niezależnie od dyscypliny jaką uprawiamy, począwszy od badmintona przez brydż, kolarstwo, nordic walking, a nawet wędkowanie aplikacja ma umożliwić znalezienie nam osoby towarzyszącej. W jaki sposób?

r

Wystarczy zalogować się korzystając z konta na Facebook’u (jak narazie jest to jedyna możliwość), a następnie wybrać aktualne miejsce naszego przebywania. Potem już tylko przeglądamy wpisy osób które proponują np. wspólną jazdę na rowerze. Sami również możemy umieścić taki post z zaproszeniem i czekać na odpowiedź od chętnych.

t

Jest tylko jeden problem – samych notatek z propozycjami nawet w dużych miastach jest dosłownie kilka, kilkanaście. Myślę jednak, że trzeba dać czas tej aplikacji. Na pewno potrzebna jest teraz duża reklama, aby jak najwięcej osób się o niej dowiedziało. To użytkownicy są jej siłą, a potencjał jest naprawdę ogromny. Mam nadzieję, że Dropsport będzie cały czas rozwijany przez twórców, bo oprócz możliwości aktywnego spędzenia czasu, aplikacja daje możliwość poznania nowych ludzi, o podobnych zainteresowaniach do naszych.

Niedługo wiosna, a więc zbliża się idealny czas, by oderwać się od komputera, wyjść z domu i  zaprzęgnąć wszystkie mięśnie do aktywności fizycznej. Będzie cieplej, dni będą coraz dłuższe, więc może warto znaleźć osoby które chętnie z nami poćwiczą?

google-play-pobierz