Samsung wydaje się ostatnio bardzo dbać o swoje high-endy starszych generacji, mowa tu oczywiście o Samsungu Galaxy S II i Galaxy Note. Ostatnio pojawiła się aktualizacja do Androida Jelly Bean 4.1.2 dla obu tych urządzeń dająca im kompletnie nowe życie. Teraz dochodzą pogłoski, że Samsung może szykować dla nich również aktualizację do Androida Jelly Bean w wersji 4.2.2.

Dzisiaj na łamach Twittera serwisu SamMobile pojawiła się następująca informacja:

Pierwsze co przychodzi na myśl po zobaczeniu powyższej infomacji zawierajcej konkretne wersje systemu Android, to modele Galaxy S II i Galaxy Note. Czyżby Samsung chciał zaktualizować te dwa modele do Jelly Bean 4.2.2? Na pewno wszyscy posiadacze tych modeli byliby bardzo zadowoleni, że Samsung o nich jeszcze nie zapomniał. SamMobile już nie raz udostępniał różne plotki i spora ich część okazała się prawdą, jak chociażby obsługa Multi Window dla Galaxy Note, ale też parę mijało się z prawdą. Jak będzie teraz?  Przekonamy się wkrótce.

Gdyby aktualizacja rzeczywiście się pojawiła, moglibyśmy spodziewać się w niej paru funkcji z Galaxy S 4, jak chociażby Smart Pause czy Smart Scroll. Sam Android 4.2.2 Jelly Bean wprowadza między innymi jeszcze większą wydajność i obsługę kont użytkownika. Również w najnowszym systemie od Google uświadczymy parę poprawek w systemie rozszerzonych notyfikacji.

O ile aktualizacja w ogóle się pojawi, na pewno nie stanie się to wcześniej niż przed opublikowaniem tej wersji systemu dla Galaxy S III i Galaxy Note II. Nie są to potwierdzone infromacje, więc tera pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie. Mam jednak nadzieje, że okaże się to prawdą.

źródło: Twitter