Gmail to funkcjonalny i przyjazny dla oka klient poczty Google. Jestem przekonany, że Ci, którzy posiadają urządzenie z Androidem na 100% używają właśnie tej aplikacji do zarządzania wiadomościami e-mail. Dziś do Sklepu Play trafiła aktualizacja, która wprowadza kilka zmian związanych z systemową belką powiadomień. 

Zmian nie jest może za wiele, ale według mnie są bardzo istotne. Nie przedłużając, co tym razem Google wprowadził do swojego klienta poczty?

Lista zmian: 

  • Odpowiadanie, archiwizowanie i usuwanie wiadomości bezpośrednio z poziomu paska powiadomień – bez otwierania aplikacji (Android 4.1 i nowsze)
  • Szybsze wyszukiwanie – nawet offline (Android 4.0+)
  • Poprawki błędów i ulepszone działanie (Android 4.0+ oraz Android 2.2+)
  • Nowy interfejs etykiet API do obsługi aplikacji zewnętrznych (Android 2.2 i nowsze)

Dlaczego dodałem w nawiasach wersje systemu Android? Zmiany określone wyżej są przeznaczone dla konkretnej wersji systemu i jak wiadomo, sama aplikacja jest dostępna w zależności od tego jaki mamy system Android na swoim urządzeniu.

Szczególnie większość ucieszy zmiana w pierwszej „kropce”. Chodzi mi tutaj o zarządzanie wiadomościami e-mail bezpośrednio z paska powiadomień. Od teraz będziemy mogli usunąć wiadomość, odpowiedzieć na nią bądź przenieść do archiwum prosto z belki i bez konieczności otwierania aplikacji. Praktyczne rozwiązanie, prawda?

Aktualizacja jest dostępna w Google Play i powinna pojawić się w formie powiadomienia, jeśli oczywiście na smartfonie czy tablecie mamy zainstalowanego klienta poczty Gmail i włączone odpowiednie opcje w sklepowej aplikacji. Są jakieś osoby, które w pamięci swojego urządzenia nie mają programu Gmail? Jeśli tak program można pobrać klikając w poniższy obrazek.

google-play-pobierz