Ostatnio mieliśmy do czynienia z dużą ilością wojen patentowych, w których to między innymi Samsung brał udział. Dzisiejsze czasy polegają na jak najszybszym „zaklepaniu” swego, a w późniejszym czasie wprowadzeniu tego do produkcji. Południowokoreańska firma zdobyła właśnie patenty, które dotyczą giętkich wyświetlaczy, obsługi urządzenia bez fizycznego przycisku Home oraz nowego aparatu.

Są to naprawdę bardzo ważne patenty, które w późniejszym czasie firma z pewnością wykorzysta w swoich urządzeniach. Jak podaje serwis SamMobile, Samsung opatentował już „teorię” giętkich wyświetlaczy oraz obsługi bez użycia fizycznego przycisku Home, który to jest spotykany od wielu lat w praktycznie wszystkich smartfonach tego producenta. Kolejnym, ale równie istotnym patentem jest elastyczny panel dotykowy OLED, o którym Samsung dawał już nam znać wcześniej.

Samsung-OLED
Patent elastycznych wyświetlaczy Samsunga [źródło: SamMobile]

Według mnie Samsung patentując tą właśnie technologię najbardziej może zaszkodzić firmie LG, która już od jakiegoś czasu bardzo namiętnie się nią interesowała.

Trzecim i ostatnim patentem jest nowa technologia o nazwie Galaxy Zoom. Tutaj jednak jej „działanie” jest nam kompletnie nieznane. Wiemy tylko tyle, że ma ona dotyczyć nowej serii aparatów fotograficznych Samsunga.

Patent dotyczący nowego aparatu - Galaxy Zoom (źródło: SamMobile)
Patent dotyczący nowego aparatu – Galaxy Zoom [źródło: SamMobile]

Kiedy nowe patenty wejdą w życie? Być może ten ostatni zostanie wykorzystany w urządzeniu Galaxy S4 Zoom? Konieczne dajcie nam znać, co o tym wszystkim myślicie.

źródło: SamMobile