Wyobrażacie sobie taką sytuację, że przed pójściem spać odkładacie telefon na szafkę i od razu wyłączają się w nim wszystkie dźwięki? Albo przykładacie telefon do zdjęcia swojej drugiej połówki i automatycznie wybierany jest jej numer? To tylko niektóre zastosowania specjalnych tagów TecTiles, które można niemal dowolnie zaprogramować. Miesiąc temu Samsung oświadczył, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży udoskonalone tagi TecTiles 2, kompatybilne z najnowszym smartfonem Galaxy S 4. Tak też się właśnie stało.

Tagi Samsung TecTiles to inteligentne naklejki o wymiarach 2,5 x 2,5 cm z wbudowanym chipem NFC. Tagi programujemy za pomocą specjalnej aplikacji TecTile Samsung. Ich funkcjonalność jest bardzo rozbudowana i można ją dostosować do indywidualnych potrzeb. Naklejki wykorzystuje się do zmiany ustawień telefonu, automatycznego wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości, uruchamiana aplikacji, a nawet aktualizacji statusu w serwisach społecznościowych.

Samsung Galaxy S 4 - tagi TecTiles 2 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 – tagi TecTiles 2 [źródło: Samsung]

Tyle jeśli chodzi o teorię, ale jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że często jeździmy samochodem, korzystamy ze słuchawki Bluetooth i aplikacji do nawigacji. Programujemy naklejkę tak, by po zetknięciu z telefonem automatycznie aktywował się Bluetooth i GPS i naklejamy ją na desce rozdzielczej w samochodzie. Teraz przed podróżą wystarczy zatem przyłożyć telefon do tagu TecTile i gotowe – mamy włączony Bluetooth i GPS.

Druga sytuacja rozgrywa się w domu. Naklejamy tag na szafce koło łóżka, tam gdzie często kładziemy telefon przed pójściem spać. Tag został tak zaprogramowany, by po zetknięciu z telefonem od razu ustawiał tryb cichy i uruchamiał budzik na konkretną godzinę. Teraz przed spaniem nie będziemy musieli wszystkiego konfigurować od nowa, bo wystarczy odłożyć telefon w miejsce gdzie jest tag. Nieźle, prawda? To tylko niektóre z zastosowań tagów, a uwierzcie mi, jest ich znacznie, znacznie więcej.

Nowe tagi oznaczone jako TecTiles 2 zostały stworzone z myślą o Galaxy S 4, ale działają również ze wszystkimi smartfonami wyposażonymi w NFC. Pakiet zawiera 5 naklejek TecTiles 2 i został wyceniony na 14,99 dolarów, a więc niecałe 50 złotych. W obecnej chwili tagi TecTiles 2 można zakupić tylko na stronie producenta, ale już w czerwcu trafią do innych sklepów.

Samsung TecTiles [źródło: Samsung]
Samsung TecTiles [źródło: Samsung]

Nie doszukałem się informacji czym tagi TecTiles 2 różnią się od tych obecnych już na rynku, ale poza tym, że są „kompatybilne z Galaxy S 4” być może chodzi tutaj także o ilość obsługiwanych funkcji. Niemniej jednak na polskim rynku można kupić poprzednią generację naklejek TecTiles, które na pewno działają z Galaxy S III, Galaxy Note II i innymi urządzeniami z NFC. Pakiet, podobnie jak w przypadku nowych tagów zawiera 5 sztuk naklejek, ale można zdobyć go nieco taniej, bo już za około 30 złotych.

Tagi Samsung TecTiles (EAD-X11S) można zakupić na stronie brick.pl w cenie 44,90 złotych. Naklejki są kompatybilne z Galaxy S III, Galaxy S III mini, Galaxy Nexus, Galaxy S II Plus, Galaxy Note II i najnowszym smartfonem Galaxy S 4. Każdy kto przy zamówieniu wpisze kod rabatowy – galaktyczny, otrzyma 5% zniżki.

Ja już swój komplet zamówiłem a Wy? Możecie się zatem w bliskiej przyszłości spodziewać testu tagów TecTiles na naszej stronie 😉

źródło: SammyHub

1 KOMENTARZ

  1. Ostatnio zakupiłem starszą wersję i jestem zadowolony. W samochodzie jest bardzo przydatna jak i w domu w każdym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj