Już teraz idąc ulicą i rozmawiając przez Galaxy Note II czasami spotykam się z dziwnym spojrzeniem osób, które pewnie w głowie zadają sobie pytanie – Czemu on trzyma tablet przy uchu? Aż strach pomyśleć jakbym wyglądał z 6,3-calowym urządzeniem Galaxy Mega. Zapewne musiałbym wchodzić gdzieś w ciemną uliczkę i dopiero wtedy na spokojnie rozmawiać. Jeśli ciekawi Was to, jak telefon wygląda i jak leży w dłoni, musicie zobaczyć film, który przygotował jeden z zagranicznych serwisów.

Jeśli uważacie, że Galaxy Note II jest dużym urządzeniem, które z trudem mieści się w kieszeni spodni, a idealnym pokrowcem dla niego jest damska torebka, to nie poznaliście jeszcze 6,3-calowego Galaxy Mega. Na samym początku możecie przekonać się jak te dwa urządzenia wyglądają jeśli położymy je koło siebie. Nadal twierdzicie, że Galaxy Note II jest duży 🙂 ?

Samsung Galaxy Mega 6.3 i Galaxy Note II - Porównanie [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy Mega 6.3 i Galaxy Note II – Porównanie [źródło: galaktyczny.pl]

Samsung Galaxy Mega 6.3 to bez wątpienia duże urządzenie, które nie jest przeznaczone dla wszystkich. Przez wymiary i sporą przekątną ekranu można je wcisnąć gdzieś pomiędzy smartfony, a tablety, dlatego też idealnym określeniem w tym przypadku jest mikrotablet z funkcją dzwonienia. Parę godzin temu informowaliśmy, że Galaxy Mega 6.3 pojawił się w pierwszej ofercie przedsprzedażowej i zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami, fizycznie do sprzedaży trafi z początkiem lipca.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: Samsung]

Mimo swojego rozmiaru, Galaxy Mega 6.3 wydaje się być całkiem wygodny. Nie mam tutaj na myśli wielkości czy obsługi jedną ręką (toż to przecież impossible!), a po prostu całokształt. Choć nieco ubolewam nad brakiem rysika, który jest zarezerwowany dla rodziny Galaxy Note (i tabletów ATIV), Mega może spokojnie zastąpić dwa urządzenia jakimi są smartfon i tablet. Z pewnością są takie osoby, które mają „wypasiony” smartfon i do zawsze noszą ze sobą 7-calowy tablet, dlatego też Galaxy Mega 6.3 jest dla nich urządzeniem idealnym, które łączy cechy smartfonu i tabletu.

Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: PhoneArena]
Samsung Galaxy Mega 6.3 [źródło: PhoneArena]

Galaxy Mega 6.3 nie ma porywających parametrów, ale w zupełności są one wystarczające do komfortowej pracy i rozrywki. Nie będę ich ponownie wypisywał tylko od razu zaproszę Was do tego wpisu i obejrzenia poniższej prezentacji, którą przygotował serwis PhoneArena.

Rzecz jasna nie miałem jeszcze okazji trzymać Galaxy Mega 6.3 w dłoni, więc moje spostrzeżenia mogę opierać tylko na zdjęciach i filmach takich jak wyżej. Nie mniej jednak większy przedstawiciel serii Galaxy Mega wygląda bardzo okazale, ale też elegancko. Zapewne jest to spowodowane designem, który niemal żywcem został zerżnięty od Galaxy S 4 i niezwykle małą grubością, która wynosi 8 milimetrów. Szczerze? Chciałbym jak najszybciej przetestować to urządzenie.

źródło: PhoneArena