Samsung Galaxy Music dostaje aktualizację do Androida Jelly Bean

1
Jelly Bean dla Galaxy Music [źródło: galaktyczny.pl]

Choć od końca września 2012 roku minęło już sporo czasu, nadal użytkownicy niektórych urządzeń Galaxy nie mogą cieszyć się z dobrodziejstw jakie przynosi Android w wersji 4.1.x Jelly Bean. Nowszą wersję oprogramowania dostały już takie smartfony jak Galaxy S II, Galaxy Ace 2 czy nawet Galaxy Chat, ale największe pobudzenie wywołała aktualizacja dla Galaxy S Advance, co z resztą można zobaczyć po komentarzach pod wpisem. Teraz do tego zaszczytnego grona dołączył Samsung Galaxy Music.

Samsung Galaxy Music (GT-S6010) to idealny smartfon dla osób aktywnie spędzających czas, które ani na chwilę nie mogą rozstać się ze swoją ulubioną muzyką. Smartfon swoim wyglądem i parametrami jest bliźniaczo podobny do Galaxy mini 2 (który jeszcze czeka na aktualizację do Jelly Bean), ale dzięki wbudowanym głośnikom stereo i technologii SRS Surround zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Głośniki zostały umieszczone z przodu urządzenia, ale nie zapomniano także o funkcji Smart Volume czy dedytkowanym przycisku muzycznym, znajdującym się w miejscu, gdzie w niekórych smartfonach przycisk aparatu.

Samsung Galaxy Music [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Music [źródło: Samsung]

Muzyczny smartfon ma zachwycać jakością dźwięku wydobywającego się z głośników, a nie specyfikacją, dlatego też producent w Galaxy Music umieścił 3-calowy ekran LCD TFT wyświetlający obraz o wielkości 240 x 320 pikseli, jednordzeniowy procesor o zegarze 850 MHz, 512 MB pamięci RAM i całkiem dobrą baterię o pojemności 1300 mAh.

Samsung Galaxy Music [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Music [źródło: Samsung]

Smartfon zadebiutował na rynku pod koniec ubiegłego roku z Androidem w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Z tego co się orientuję, Galaxy Music nie jest oficjalnie dostępny na polskim rynku, lecz jeśli są osoby, które w jakiś sposób zdobyły egzemplarz, mogą już wypatrywać na horyzoncie aktualizacji do Androida 4.1.2 Jelly Bean.

Jak informuje serwis SamMobile, aktualizacja dla Galaxy Music pojawiła się już w Wielkiej Brytanii i dostępna jest za pośrednictwem trybu OTA lub programu Samsung Kies. Nie wiadomo kiedy nowa wersja oprogramowania pojawi się dla Samsunga Galaxy Music Duos, czyli wersji muzycznego smartfonu z dwoma miejscami na kartę SIM. Poniżej możecie zobaczyć szczegóły aktualizacji:

Model: GT-S6010
Region: United Kingdom
Wersja: Android 4.1.2
Lista zmian: 1172132
Data kompilacji: Fri, 03 May 2013 12:05:28 +0000
Product Code: BTU
PDA: S6010XXUBME1
CSC: S6010OXABME1
MODEM: S6010XXUBMD3

S6010OXABME1 (559 MB) – Pobierz

Zobacz też: Jak zainstalować nowe oprogramowanie za pomocą programu Odin?

Lista urządzeń, które jeszcze czekają na aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean stopniowo się zmniejsza, tylko szkoda, że w tak zastraszająco wolnym tempie. Niektórzy użytkownicy muszą czekać miesiącami na nową wersję oprogramowania, co jest coraz bardziej irytujące. Miejmy nadzieję, że Galaxy mini 2 czy Galaxy Beam otrzymają aktualizację w ciągu najbliższych tygodni.

źródło: SamMobile