Mamy już niemalże stuprocentową pewność, że Samsung przygotowuje mniejszą wersję Samsunga Galaxy S 4, znaną pod nazwą Galaxy S 4 mini. Mimo, że firma nie potwierdziła oficjalnie prac nad takim modelem, to doświadczenia z lat poprzednich oraz najnowszy wyciek ze strony internetowej Samsunga, pozwalają nam sądzić, że Galaxy S4 mini jest przygotowywany i powinien pojawić się na rynku urządzeń mobilnych już w najbliższym czasie.

Serwis TGSpot zauważył, że na stronie internetowej Samsunga, pozwalającej sprawdzić kompatybilność aplikacji mobilnych z poszczególnymi modelami smartfonów, pojawiło się zdjęcie Samsunga Galaxy S4 mini. Zobaczyć je można na poniższym zrzucie ekranowym.

Samsung Galaxy S 4 mini w Samsung Apps [źródło: TGSpot]
Samsung Galaxy S 4 mini w Samsung Apps [źródło: TGSpot]

Pogłoski mówią, że Samsung Galaxy S 4 mini ma zostać wyposażony w ekran qHD o przekątnej 4,3 cala, dwurdzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,6 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli. Urządzenie ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android, czyli 4.2 Jelly Bean.

Czekamy zatem na więcej informacji na temat mniejszej wersji obecnego flagowca Samsunga, bo niewątpliwie zapowiada się bardzo interesująco. Jeśli cena dopisze, będzie to jeden z lepszych smartfonów średniej półki, który w drugiej połowie 2013 roku trafi na rynek. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ujrzymy Galaxy S 4 mini na większych, bardziej dokładnych i przede wszystkim oficjalnych fotografiach.

źródło: TGSpot