Parę dni temu mogliście zobaczyć całkiem obszerną prezentację Galaxy Mega 6.3, mikrotabletu Samsunga wyposażonego w 6,3-calowy ekran. Pierwsze oferty przedsprzedażowe pokazały, że urządzenie nie będzie należało do tanich, bo aby stać się jego posiadaczem trzeba przeznaczyć w przeliczeniu ponad 2 tysiące złotych. Na całe szczęście jest jeszcze Galaxy Mega 5.8, który jak się okazuje, będzie dostępny w bardziej przystępnej cenie.

Samsung Galaxy Mega 5.8 (GT-I9150) to mniejszy (dziwnie to brzmi patrząc na przekątną ekranu) przedstawiciel nowej rodziny urządzeń Galaxy Mega, które mają wypełnić coraz bardziej zacieśniającą się lukę między smartfonami, a tabletami. 5,8-calowe urządzenie na pewno nie będzie należało do wydajniejszych, bo ma dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz i 1,5 GB pamięci RAM, ale przez to możemy się spodziewać, że nie szarpnie nas bardzo po kieszeni.

Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Mega 5.8 [źródło: Samsung]

Cena 5,8-calowego mikrotabletu w porównaniu z innymi najnowszymi urządzeniami Samsunga rzeczywiście nie będzie aż tak wysoka. Galaxy Mega 5.8 właśnie debiutuje na indyjskim rynku, gdzie został wyceniony na niecałe 26 tysięcy rupii indyjskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1520 złotych.

Czy uważacie, że jest to dobra cena za urządzenie tego pokroju?

źródło: gsmManiaK