Pamiętacie gdy podczas premiery Samsunga Galaxy S III obiecywano nam, że niebawem w sprzedaży pojawi się bezprzewodowa ładowarka? Niestety, ale do tego nie doszło i nadal nie ma jej na rynku. Możemy korzystać tylko z zamienników od innych producentów. Samsung już jakiś czas temu zapowiedział akcesorium jakim jest bezprzewodowa ładowarka, dedykowana dla Samsunga Galaxy S 4 i obietnice wyjątkowo spełnił, gdyż właśnie dziś rozpoczęto jej sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych.

Cały zestaw (ładowarka bezprzewodowa i klapka) wyceniono na 90 dolarów, czyli około 300 złotych polskich. Otrzymujemy nie tylko ładowarkę, ale też specjalną i niestety grubszą klapkę, która zastąpi obecną i tym samym umożliwi indukcyjne ładowanie. Jeżeli będziemy chcieli zakupić tylko jedno z tych akcesoriów to przyjdzie nam zapłacić odpowiednio za samą klapkę 40 dolarów (około 130 zł) i 50 dolarów za ładowarkę (około 160 zł).

BezprzewŁadowarka-GalaxyS4
Zestaw do bezprzewodowego ładowania dla Galaxy S 4 [źródło: Samsung]

Plusem jest to, że ładowarka jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami, które obsługują standard Qi. Będziemy zatem mogli ładować nie tylko najnowszy flagowy model południowokoreańskiego producenta, ale też inne, które wspierają ten standard.

Ładowarkę indykcyjną wraz z tylną klapką można zakupić w sklepie brick.pl. Zestaw jest dostępny za równo dla wersji czarnej jak i białej smartfonu, odpowiednio w cenie 299,00 złotych i 279,00 złotych. Przy zakupie można uzyskać 5% rabatu. Wystarczy podczas składnia zamówienia wprowadzić specjalny kod rabatowy – galaktyczny.

źródło: Samsung