Wyświetlacze Samsung AMOLED to te, które na ogół cechują się dobrą jasnością, kontrastem oraz nasyceniem barw. Te trzy cechy gwarantują, że kupujący urządzenie z takim wyświetlaczem z pewnością nie będzie zawiedziony. Do tej grupy z pewnością należy Samsung Galaxy S 4 wraz ze swoim Super AMOLED’em w rozdzielczości Full HD. Po dość długim czasie autorskie wyświetlacze firmy Samsung zdobywają certyfikat UL. Co to dokładnie znaczy?

UL jest jedną z największych, amerykańskich korporacji, która zatwierdza i certyfikuje tylko te produkty, które mają naprawdę świetną jakość. Jednym z nich stał się właśnie panel Super AMOLED Full HD zastosowany w najnowszym flagowym produkcie Samsunga.

Chodzi mi tutaj konkretnie o wyświetlacz jaki zastosowano w Samsungu Galaxy S 4, czyli Super AMOLED w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), bo to on jest bohaterem dzisiejszego wpisu. Taka technologia została zastososowana po raz pierwszy w tym modelu i na pewno będzie kontynuowana i udoskonalana w następnych flagowych modelach koreańskiego giganta.

AMOLED-UL
Samsung otrzymuje ceryfikat UL [źródło: SammyHub]

Technologia Super AMOLED Full HD może poszczycić się doskonałym odwzorowaniem barw i jedną z najszerszych gam kolorystycznych, gdyż wynosi ona 97%, czyli o 30% więcej niż zwykłe wyświetlacze wykonane w standardzie RGB.

Dodatkowo panele mogą pochwalić się też dobrą czytelnością w słońcu, diamentową strukturą pikseli, przez co obraz jest bardzo ostry, wysoką rozdzielczością i dobrym współczynnikiem kontrastu. To wszystko z pewnością zasługuje na nagrodę jakim jest certyfikat od amerykańskiej korporacji UL.

źródło: SammyHub