Samsung już jakiś czas temu dał nam znać o aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android 4.2.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III i Galaxy Note II. Spekulowano, że aktualizacja pojawi się już w bieżącym miesiącu i przyniesie ze sobą niektóre funkcji znane z Galaxy S 4. Poza wyciekiem testowego oprogramowania dla poprzedniego flagowca Samsunga, nadal nie ma konkretnej informacji, kiedy pojawi się długo wyczekiwana aktualizacja. Otóż okazuje się, że użytkownicy tych dwóch urządzeń będą musieli jeszcze trochę na nią poczekać. 

Wczoraj oficjalny profil @SamMobiles opublikował na Twitterze informację, że aktualizacja zostanie opóźniona. Według zapewnień problem tkwi w nakładce producenta TouchWiz.

Akurat to można wybaczyć, dostosowanie autorskiej nakładki pod dany system i pod urządzenie jest bardzo czasochłonnym procesem i może sprawiać wiele trudności. Co więcej, w sieci pojawiły się już plotki, że TouchWiz Nature UX w wersji 2.0 nie będzie współpracował ze smartfonami z mniejszą ilością pamięci RAM niż 1,5 GB. Nie podano jednak innych, konkretnych informacji w tym temacie. Chwilę później na tym samym profilu pojawiła się kolejna informacja, która brzmi następująco:

Czyżby świadczyło to o tym, że najnowsza odsłona interfejsu TouchWiz nie trafi do Galaxy S III i Galaxy Note II? Być może jest to tylko pomyłka ze strony SamMobile, bo jak podał w następnym swoim tweecie, nakładka dla dwóch wspomnianych przed chwilą urządzeń będzie w tej samej wersji co w Galaxy S 4.

Jak myślicie? Powodem jest sama nakładka czy kompletnie co innego? Przypomnijmy, że w wersji testowej najnowszego oprogramowania dla Galaxy S III nie znajduje się TouchWiz Nature UX 2.0, a jego poprzednia wersja. Nie popadajmy jednak w przygnębienie i poczekajmy na więcej, bardziej szczegółowych informacji, które z pewnością niedługo się pojawią.

źródło: Twitter (SamMobiles)