Po tym jak pod koniec maja wyciekł do sieci Android 4.2.2 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III, myślałem, że następnym urządzeniem, na którym przyjdzie nam przetestować najnowszą wersję systemu od Google będzie Galaxy Note II. Niestety myliłem się i posiadacze drugiego tabletofonu (w tym ja) będą musieli jeszcze nieco uzrobić się w cierpliwość. Tymczasem nowe oprogramowanie pojawiło się, ale dla… smartfonu Galaxy Grand Duos.

Samsung Galaxy Grand Duos zawitał co prawda do Europy, ale nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju. Z pomocą przychodzą nam jednak serwisy aukcyjne, gdzie można „wyhaczyć” go w całkiem dobrej cenie – już od około 1100 złotych. Smartfon ma 5-calowy ekran o niskiej jak na dzisiejsze czasy rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli), 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz, wspomagany przez gigabajt RAM’u i 8-megapikselowy aparat z tyłu. Smartfon na tle innych modeli wyróżnia się obsługą dwóch kart SIM i mimo słabej specyfikacji, jest jednym z wydajnijeszych Duos’ów na rynku.

Samsung Galaxy Grand Duos [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Grand Duos [źródło: Samsung]

Jak poinformował dzisiaj serwis SamMobile, do sieci wyciekło oficjalnie, testowe oprogramowanie dla Galaxy Grand Duos (GT-I9082), zawierające najnowszą wersję systemu Android – 4.2.2 Jelly Bean. Zostało oznaczone numerem I9082XXUBMF2. Zmiany są podobne jak w wersji dla Galaxy S III. Mamy przede wszystkim przezroczystą belkę powiadomień, dwa nowe efekty odblokowania ekranu – krople i światło, tryb blokowania (Blocking mode) i kierowcy (Driving mode) czy przebudowany wygląd ustawień, który składa się teraz z czterech zakładek.

[nggallery id=105]

Czy wśród czytelników jest ktoś, kto posiada Galaxy Grand Duos? Jeśli chcecie na żywo sprawdzić jakie zmiany wnosi Android 4.2.2 Jelly Bean, możecie pobrać paczkę z oprogramowaniem z poniższego linku i zainstalować na swoim telefonie. Do tego celu możecie użyć naszego Galaktycznego Poradnika.

I9082XXUBMF2 (807,7 MB) – Pobierz

źródło: SamMobile