Samsung osiągnął nie lada sukces dzięki tabletofonom Galaxy Note. Ale urządzenia te miały jedną dużą wadę,  którą był ich duży rozmiar, przez co były nieporęczne. Asus znalazł swojego czasu złoty środek w postaci Padfone czyli telefonu o normalnych rozmiarach i tabletu, który służył jako stacja dokująca dla słuchawki. Wygląda na to, że Samsung chce iść śladem Asusa.

Po złożeniu wniosku o patent na telefon, którego można zadokować w tablecie, w pierwszym kwartale 2012r w Korei i kwartał później w Stanach Zjednoczonych, Samsung otrzymał w końcu patent D685,774 na „Urządzenie do bezprzewodowej komunikacji”. A to może sugerować, że już niedługo ujrzymy Padfone spod dachu Samsunga, co wypełni następną niszę na naszym rynku.

image
Patent D685,774 [źródło: phonearena.com]

To co może zwrócić uwagę na powyższej ilustracji to dwa wycięcia na kamerę i głośnik do rozmów. Czyżby Samsung chciał umożliwić dzwonienie z 10 calowego tabletu? O tym przekonamy się pewnie wkrótce. Jedno jest pewne, szykuje się nie lada konkurencja dla Padfone Asusa. Może w końcu urządzenia tego typu zyskają większą popularność? Czas pokaże.

A według Was czy takie urządzenie jest potrzebne?
Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Phone Arena