Niedawno pisaliśmy, że aktualizacja do Androida 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III i Note II została opóźniona ze względu na problemy z dostosowaniem interfejsu TouchWiz. Dzisiaj jednak dowiadujemy się, że prawdopodobnie ta aktualizacja w ogóle się nie pojawi.

Użytkownicy Galaxy S III i Note II będą musieli czekać do listopada lub grudnia tego roku na następną dużą aktualizację dla swoich urządzeń. Jak podaje blog Temefy, indyjski oddział Samsunga pracuje aktualnie zarówno nad aktualizacją do Androida 4.2.2 jak i Androida 4.3 dla Galaxy S III, Note II i Galaxy S 4 w wersji z Exynosem Octa, który jest sprzedawany na lokalnym rynku.

Prawdopodobnie zostanie pominięta aktualizacja do Androida 4.2.2 Jelly Bean, żeby Samsung mógł się skupić na nowszej wersji z numerem 4.3, a to wszystko przez wprowadzenie go w czystej wersji w Galaxy S 4 Google Edition.

Niedawno wspominaliśmy też,, że wyciekł Android 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III, który zawierał wiele funkcji i aplikacji z najnowszego flagowca Galaxy S 4. Wyniki sprzedaży tego ostatniego i się kodu źródłowego Androida 4.3 opóźniły jednak aktualizację dla Galaxy S III i Note II z lipca do listopada 2013.

Android 4.3 Jelly Bean podobno będzie posiadał Bluetooth LE (low energy, czyli mniejszy pobór mocy przez ten moduł), WiFi always on, które zawsze skanuje obecność sieci bezprzewodowych oraz nowy pasek powiadomień. Myślę więc, że naprawdę jest na co czekać.

Blog Temefy donosi również, że Galaxy S 4, Galaxy S III, Galaxy Note II i niezapowiedziany Galaxy Note III otrzymają aktualizację do Androida 5.0 Key Lime Pie, ale nie wszystkie dostaną ją w tym samym czasie. Zapewne nastąpi to nie wcześniej niż w 2014 roku.

Użytkownicy Galaxy S III i Note II mogą z pewnością oczekiwać jeszcze dwóch większych aktualizacji, ale będą musieli jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości. Według Was Samsung podjął właściwą decyzję? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

źródło: Temefy

9 KOMENTARZE

  1. Wdl mnie nie a dlaczego? Bo jest to zwykły przekręt. S3 nie dostał aktualizacji głównie ze względu na sprzedaż s4 a w wrześniu ma wyjść Note 3 więc też będziemy musieli sb poczekać w takim razie aktualizacja dojdzie pewne w listopadzie i tyle

  2. To ciekawe kiedy N1 i S2 dostanie bo samsung zapowiedział kiedyś że 4.2.2 to ostatnia dla nich aktulizacja. Czekamy na odpowiedz XDA dla S3 i N2.

    Zapomniałeś napisać że w 4.3 będzie synchronizacja paska powiadomień i nowy OpenCL.

  3. Moze to i dobrze niz by mieli wypuscic niedopracowana wersje androida. Mam tez pytabie do uzytkownikow androida 4.1.2 czy macie co jakis czas aktualizacje ktor nic nie daje??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj