Nietypowe urządzenia mają wzięcie na rynku, czego przykładem może być seria tabletofonów Galaxy Note. Kiedyś było tak z telefonami z klapką, ale napływ smartfonów nieco zepchnął je na boczny tor. Wygląda jednak na to, że Samsung chce dać im nowe życie, a to wszystko za sprawą telefonu Galaxy Folder. Pisaliśmy już o nim dwa tygodnie temu, a dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję informacji.

Samsung Galaxy Folder o oznaczeniu SHV-E400K to pierwszy telefon z klapką, który działa pod kontrolą systemu Android. Może jego specyfikacja nie jest imponująca, ale wystarczająca by zaliczyć go do urządzeń ze średniej półki. Co zatem znajdziemy pod jego obudową?

Specyfikacja Galaxy Folder [źródło: rbmen.blogspot.in]
Specyfikacja Galaxy Folder [źródło: rbmen.blogspot.in]

Za sprawą instrukcji zamieszczonych przez Samsunga już wiemy, że w Galaxy Folder zastosowano dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400 o całkiem wysokim taktowaniu 1,7 GHz i aż 2 GB pamięci RAM. Obraz prezentowany będzie na dwóch dotykowych ekranach o przekątnej 3,67″ i rozdzielczości WVGA, wykonanych w technice Super AMOLED. Przekłada się to na zagęszczenie pikseli na poziomie 254 ppi, więc wyświetlany obraz na pewno będzie dobrej jakości.

Samsung Galaxy Folder [źródło: ubergizmo]
Samsung Galaxy Folder [źródło: ubergizmo]

W telefonie znalazło się także miejsce dla dwóch aparatów, GPS, modułu LTE, najnowszego systemu Android (prawdpodobnie wersji 4.2.2 Jelly Bean) i baterii o pojemności 1820 mAh. Galaxy Folder będzie korzystał ze standardu MicroUSIM, a gniazdo (zgodnie z tym co pokazuje powyższa grafika) będzie umieszczone w górnej części telefonu, tam gdzie wyświetlacze.

Premiera Galaxy Folder zaplanowana jest na sierpień tego roku, a telefon trafi na początku na rynek koreański. Z pewnością będzie to ciekawe, niespotykane jak dotąd urządzenie o całkiem przyzwoitej specyfikacji. Miejmy nadzieję, że cena nie będzie wygórowana.

Co sądzicie o Galaxy Folder?

źródło: SamMobile