Pewnie wielu z Was już dawno wiedziało kiedy i gdzie Samsung zaprezentuje kolejną generację swojego tabletofonu. To nic dziwnego, bo data premiery pojawiała się w newsach na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, a co więcej, pierwsze przypuszczenia pojawiły się już podczas premiery flagowego Galaxy S 4. Skoro „Czwórka” ujrzała światło dzienne na pierwszej części konferencji UNPACKED 2013, to jakie urządzenie miało być bohaterem drugiej części? Jasne, że Galaxy Note III, co właśnie zostało potwierdzone.

Zgodnie z zaproszeniem, które pojawiło się na Twitterze za sprawą Samsung Mobile, konferencja Samsung UNPACKED 2013 Episode 2 odbędzie się 4. września 2013 roku o godzinie 19:00 w Berlinie. Spoglądając na poniższe zdjęcie nie trudno zgadnąć, jakie urządzenie będzie błyszczało w blasku fleszy. Będzie to Galaxy Note III na co wskazuje chociażby dopisek Note the date.

samsung-unpacked-2013-episode-2-galaxy-note

Co już wiemy o 3. generacji tabletofonu Samsunga? Choć nie widzieliśmy jeszcze tego urządzenia w pełnej krasie na zdjęciach, w sieci niejednokrotnie przewinęła się jego przypuszczalna specyfikacja. Zgodnie z tym co nam wiadomo, Galaxy Note III ma dysponować 5,7-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości FullHD, 4-rdzeniowym układem Qualcomm Snapdragon 800 (lub Exynos 5420) i pamięcią RAM w ilości 3 GB. Urządzenie podobno będzie miał aparat o matrycy 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, wsparcie dla LTE-Advanced i system Android w najnowszej wersji 4.3 Jelly Bean z nakładką TouchWiz. Nie zabraknie oczywiście rysika S-Pen, który jest nieodzownym elementem serii Note.

Co ciekawe, na drugiej części konferencji możemy też ujrzeć inteligentny zegarek Samsunga i dwa wydajne tablety z 10- i 12,2-calowym ekranem o rozdzielczości 2560×1600 pikseli. Oj będzie się działo, a jak już nie mogę się doczekać relacji z targów. A Wy? Jakiego urządzenia wyczekujecie najbardziej?

źródło: Samsung Mobile