Pamiętacie wpis z zeszłego tygodnia, w którym pisaliśmy o dwóch nowych wersjach Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini? Jeśli nie to przypomnę, że Samsung planuje wprowadzić na rynek nowe warianty tych smartfonów z obsługą dwóch trybów LTE: TD-LTE i FD-LTE. Pozwoli to użytkownikom na korzystanie z sieci LTE w każdym miejscu na świecie. Dzisiaj dowiadujemy się, że mniejszy, czyli Galaxy S 4 mini uzyskał certyfikat Federalnej Komisji Łączności.

Federalna Komisja Łączności, w skrócie FCC to amerykańska agencja, która zajmuje się regulowaniem zasad wykorzystania częstotliwości radiowych do celów związanych z komunikacją. Na łamach oficjalnej strony znaleziono informacje o nowym urządzeniu, które pomyślnie przeszło proces weryfikacji. Jest nim Samsung Galaxy S 4 mini ze wsparciem dla dwóch standardów sieci LTE, oznaczony jako GT-I9197.

galaxy-s4-mini-i9197-fcc

Samsung Galaxy S 4 mini jak i jego większy brat Galaxy S 4 to pierwsze urządzenia na świecie, które obsługują tryby TDD-LTE i FDD-LTE. Co to oznacza w praktyce? Użytkownik jednego z wymienionych smartfonów będzie mógł przeprowadzać rozmowy głosowe i wymieniać dane, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu, spowodowanego przełączaniem z jednego trybu LTE na drugi.

Nowe wersje Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w trzecim kwartale 2013 roku, ale nie wiadomo jeszcze, które kraje będą pierwsze na liście. Można się jednak spodziewać, że będą to regiony, gdzie już działa sieć LTE.

źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj