Wiem, wiem, minęło raptem kilka miesięcy od premiery Galaxy S 4, za chwilę poznamy Galaxy Note III, a ja już piszę o kolejnym flagowcu Samsunga. Jeszcze nawet nie wiadomo nawet czy będzie to Galaxy S 5, bo jak wiadomo, Samsung lubi zaskakiwać. Jednak jak podają zagraniczne źródła, już w przyszłym roku topowe smartfony wyposażone w 16 Mpix aparaty będą codziennością, więc nie wykluczone, że taki aparat pojawi się także w następcy Galaxy S 4.

W tegorocznych smartfonach możemy spotkać aparaty o matrycy nie przekraczającej 13 milionów pikseli. Przykładu nie trzeba szukać daleko, bo jest nim chociażby obecny flagowiec Samsunga – Galaxy S 4. Co prawda pojawił się też model Galaxy S 4 zoom z 16-megapikselową matrycą, ale dodatkowo ma wystający obiektyw i 10-krotne zbliżenie optyczne, przez co dla mnie bliżej mu do aparatu niż zwykłego smartfonu, więc nie biorę go pod uwagę. Nawet zbliżający się wielkimi krokami Galaxy Note III ma mieć 13-megapikselowy aparat i najwyraźniej, jeśli chodzi o urządzenia Samsunga na tej wielkości zamknie się bieżący rok.

Zmiany z pewnością nadejdą w 2014 roku, bo jak podaje serwis SamMobile, przyszły flagowy model południowokoreańskiego producenta będzie mógł pochwalić się 16-megapikselowym aparatem. Są to jednak daleko idące spekulacje, bo jeszcze nic nie wiadomo o sukcesorze Galaxy S 4, poza tym, że ma być. Nie mniej jednak, patrząc na szybko zmieniające się trendy i wcześniejsze modele z rodziny Galaxy S, jest to bardzo prawdopodobne.

Samsung Galaxy S 4 - Aparat [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 – Aparat [źródło: Samsung]

Wiadomo też, że na jakość zdjęć wypływa masa innych czynników i tak naprawdę ilość megapikseli schodzi na drugi plan. Samsung w pewnym stopniu bierze udział w „wyścigu na megapiksele”, ale pokazał, że nie tylko piksele są ważne. Galaxy S 4 robi bardzo dobrej jakości zdjęcia, które mogą konkurować z odbitkami wykonanymi średniej klasy kompaktami. Producent skupił się także na innych aspektach jak chociażby bardzo rozbudowane oprogramowanie aparatu. W Galaxy S 4 mamy dostęp do sporej ilości trybów, ustawień i inteligentnych funkcji czego przykładem może być Dual Camera.

Pytanie konkursowe #5: Ile megapikseli ma aparat w smartfonie Samsung Galaxy S II (GT-I9100)? 

Dowiedz się więcej o konkursie.

Podobnie będzie w przypadku Galaxy Note III, ale z niecierpliwością patrzymy w przyszłość jak ta sytuacja będzie wyglądać w przyszłym roku. A Wy jak myślicie? Galaxy S 5 może mieć aparat 16 Mpix?

źródło: SamMobile