Samsung Galaxy Gear będzie nowym, inteligentym zegarkiem od Samsunga oraz odpowiedzią na SmartWatch’a od firmy Sony. Wiemy już o przypuszczalnej specyfikacji, jednak do tej pory nie było ani słowa o funkcjach tego urządzenia. Dzisiejszy dzień to zmienia – do sieci wyciekły właśnie zrzuty ekranu, które obrazują funkcje koreańskiego zegarka.

Gear Manager, tak ma nazywać się oficjalna aplikacja, która pozwoli zarządzać zegarkiem od Samsunga bezpośrednio z poziomu smartfonu. Już teraz można zauważyć, że będzie ona oferować wiele interesujących funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość personalizacji wyświetlacza, na którym wyświetlana będzie godzina i data. Dwie następne funkcje dadzą nam dostęp do specjalnie przygotowanych aplikacji pod Galaxy Gear czy też możliwość ich pobrania ze sklepu Samsung Apps. Opcja Find My Watch pomoże w odnalezieniu zagubionego zegarka, o ile ten dostępne będzie w zasięgu Bluetooth (Bo jak inaczej ma być ustanowione to połączenie?). Pod dwiema ostatnimi pozycjami umieszczono ustawienia zegarka i sekcję pomocy, gdzie użytkownik znajdzie odpowiedzi na większość nurtujących go pytań w kwestii działania i obsługi gadżetu.

Galaxy-Gear
Aplikacja Galaxy Gear [źródło: evleaks]

Sposób połączenia zegarka Galaxy Gear ze smartfonem będzie bardzo łatwy i szybki, bo wszystko ma odbywać się za pomocą łączności NFC. Wystarczy zatem zbliżyć do siebie dwa urządzenia, a połączenie zostanie nawiązanie automatycznie. Jeśli jednak będą z tym problemy, połączenie można również nawiązać ręcznie, o czym świadczy funkcja Connect manually.

To tylko garstka informacji i na resztę poczekamy do wrześniowych targów IFA 2013 w Berlinie. Jak myślicie, Galaxy Gear to dobry pomysł? Czy macie w planach zakup tego urządzenia? Dajcie znać o tym w komentarzach.

źródło: SamMobile

5 KOMENTARZE

  1. To bardzo dobry pomysł o ile nie przesadzą z ceną i wklepiom tam przydatne funkcje. Chciałbym też żeby przy pomocy zegarka można było znaleźć telefon tak jak zegarek będzie można znaleźć przy pomocy telefonu. Powinien też być wodoodporny.

  2. Fajne zastosowanie jak nam przepadnie taki sprzęt no to wiadomo, że nie będziemy zadowoleni. Chociaż wolę standardowy zegarek na ręce 😀 Co chwilę wymyślają coś nowego jak to. Kiedyś się grało na comodorze, a teraz taki sprzęcior z wydajnymi parametrami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj