W gąszczu informacji o nowym tabletofonie Samsunga nie sposób pominąć paru mniej lub bardziej istotnych szczegółów. Jednym z nich jest fakt, że Galaxy Note 3 jest pierwszym urządzeniem mobilnym na rynku, które posiada port w standardzie microUSB 3.0, co ma na celu poprawienie wielu aspektów w kwestii połączenia urządzenia z komputerem.

MicroUSB 3.0 jest mobilnym odpowiednikiem standardu USB 3.0, który charakteryzuje się większymi prędkościami przesyłu danych, które mogą osiągnąć nawet 640 MB/s. Ponadto nowy standard charakteryzuje się większym napięciem wyjściowym, które wynosi 900mA (zamiast 500mA przy USB 2.0), co pozwoli na jeszcze efektywniejsze ładowanie telefonu podłączonego do komputera.

Galaxy Note 3 z microUSB 3.0 [źródło: The Verge]
Galaxy Note 3 z microUSB 3.0 [źródło: The Verge]

Wtyczka jest złożona z dwóch części i zawiera w sumie 10 pin’ów. Oczywiście microUSB 3.0 posiada kompatybilność wsteczną i nie będzie problemu z podłączeniem przewodu microUSB 2.0. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy w obecnych czasach jest potrzebne?

Kabel microUSB 3.0 - USB 3.0
Kabel microUSB 3.0 – USB 3.0 [źródło: The Verge]
Struktura microUSB 3.0
Struktura microUSB 3.0 [źródło: Google]

Pytanie konkursowe #15: Jaką maksymalną prędkość przesyłania danych można osiągnąć za pomocą USB 2.0? Wynik podaj w Mbit/s lub MB/s.

Dowiedz się więcej o konkursie.

źródło: The Verge