W oczekiwaniu aż Galaxy Note 3 pojawi się w sprzedaży nie można zapomnieć o zbliżającej się aktualizacji dla kilku smartfonów Samsunga do najnowszej wersji systemu Android (nie licząc wersji 4.4 KitKat, która jeszcze nie została oficjalnie zaprezentowana). Zgodnie z informacjami, które pojawiły się na targach IFA, już w październiku Android 4.3 Jelly Bean trafi do dwóch ostatnich smartfonów z rodziny Galaxy S i poprzedniego tabletofonu Galaxy Note II. Bardzo możliwe, że pierwszy z nowym systemem będzie Galaxy S III.

Już pod koniec lipca tego roku pojawiły się pogłoski, że Samsung pominie aktualizację do wersji 4.2.2 Jelly Bean dla Galaxy S III i Galaxy Note II. Wygląda na to, że tak się rzeczywiście stanie, bo jak dotąd (poza wyciekiem wersji 4.2.2 dla Galaxy S III) oficjalna aktualizacja nie została udostępniona. Czekamy zatem na wersję 4.3, która ma być dostępna już w październiku, ale zanim to się stanie, będziemy narażeni na różne wycieki, przykładowo takie jak ten dzisiejszy.

Samsung Galaxy S III został przyłapany na zdjęciu z Androidem 4.3 Jelly Bean i to dosłownie, bo zdjęcie nie jest dobrej jakości i można się domyśleć, że było robione „na szybko”. Ponadto fotka została w kilku miejscach zamazana, ale nie przeszkadza to w tym, by odczytać najważniejsze informacje, czyli model telefonu i wersję systemu Android. Ewidentnie widać, że mamy do czynienia z Samsungiem Galaxy S III GT-I9300 z zainstalowanym systemem Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

Android 4.3 Jelly Bean na Galay S III [źródło: SamMobile]
Android 4.3 Jelly Bean na Galay S III [źródło: SamMobile]

Jak podaje blog freeandroidsas, zmiany w systemie są znikome i głównie dotyczą poprawy działania i bezpieczeństwa systemu. Niestety niezbyt dobrą wiadomością jest to, że 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S III podobno nie zawiera żadnych inteligentnych funkcji, które znamy chociażby z Galaxy S 4. Dla mnie jest to jednak mało prawdopodobne i musimy poczekać aż pojawią się bardziej potwierdzone informacje lub pierwsze wycieki nowego oprogramowania, bo nie sądzę, by w Galaxy S III nie znalazło się miejsce dla nowych funkcji Smart.

Jeśli pojawi się więcej szczegółów na temat aktualizacji, na pewno damy Wam znać, A na koniec pytanie – kto czeka na aktualizację dla Galaxy S III? Ręka do góry! 😉

źródło: SamMobile