Kolejna odsłona „mid-end’owego” smartfonu z rodziny Galaxy Ace ujrzała światło dzienne już przeszło 3 miesiące temu, ale jak dotąd telefon, zarówno w Polsce jak i na świecie był praktycznie nieosiągalny. Powoli zaczyna się to zmieniać i jeśli ktoś poszukuje nowoczesnego, niedrogiego i w miarę wydajnego telefonu warto zainteresować się Samsungiem Galaxy Ace 3, który wreszcie pojawił się w pierwszych ofertach w Polsce.

Samsung Galaxy Ace 3 to bardzo interesujący kawałek sprzętu, który powinien zainteresować młodzież i przede wszystkim obecnych posiadaczy 2. generacji Ace’a. Galaxy Ace 3 swoim wyglądem jest bardzo zbliżony do Galaxy S 4, ale ważne zmiany zaszły także pod jego obudową. Smartfon ma 2-rdzeniową jednostkę Snapdragon S4 Plus o taktowaniu 1,2 GHz wspomaganą przez 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia (maksymalnie o dodatkowe 64 GB) i litowo-jonową baterię o pojemności 1800 mAh. Galaxy Ace 3 działa pod kontrolą systemu Android 4.2.2 Jelly Bean, który jest wyświetlany na 4-calowym TFT ekranie o rozdzielczości WVGA.

Samsung Galaxy Ace 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Ace 3 [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy Ace 3 pojawił się w pierwszych ofertach przedsprzedażowych w Polsce i obecnie jest dostępny w trzech sklepach – Media Expert, Karen i Komputroniku. Smartfon jest w wersji czarnej i co ciekawe, posiada wsparcie dla szybkiego Internetu 4G LTE. Niestety zainteresowani po złożeniu zamówienia będą musieli trochę uzbroić się w cierpliwość, bo jak możemy przeczytać w jednej z ofert, data premiery tego modelu jest planowana na koniec października bieżącego roku z założeniem, że może jeszcze ulec zmianie.

Nie napisałem jeszcze o najważniejszym, czyli cenie Galaxy Ace 3. Za smartfon przyjdzie nam zapłacić 1099 złotych, co wydaje się niezbyt wygórowaną kwotą. Jak myślicie? Jest ktoś zainteresowany zakupem?

źródło: Ceneo