Historia kontrolera dla smartfonów Samsunga jest długa i zawiła. GamePad został zaprezentowany jako dodatkowe akcesorium wraz Galaxy S 4, lecz ostatecznie był niezwykle trudny do zdobycia (w Polsce w ogóle się nie pojawił). Temat powrócił jednak na tegorocznych targach IFA 2013, gdy Samsung pokazał drugą generację tego gadżetu. Widać, że z tą odsłoną nie będzie problemów, bo GamePad powoli wkracza do sprzedaży i co ciekawe, jest też dostępny w naszym kraju.

Samsung GamePad [źródło: Samsung]
Samsung GamePad [źródło: Samsung]

GamePad (EI-GP20HNBEGWW) to uniwersalny kontroler do gier stworzony przez Samsunga i pzeznaczony dla smartfonów Galaxy z systemem Android. Gadżet jest niewielkich wymiarów i posiada specjalny uchwyt, gdzie umieszczamy smartfon, dzięki czemu możemy go łatwo zamienić w przenośną konsolę. Kontroler łączy się z urządzeniem za pomocą Bluetooth i posiada przycisk Game, który uruchamia bibliotekę z kompatybilnymi grami.

[nggallery id=148]

Dokładnie miesiąc temu GamePad przeszedł pomyślnie certyfikację Bluetooth, co mogło wskazywać, że niebawem pojawi się w sprzedaży. Tak też się stało i co najlepsze kontroler Samsunga jest do zdobycia w Polsce. GamePad pojawił się w najnowszej gazetce promocyjnej sklepu sfk w cenie 269 złotych. Oferta ważna jest do 22. listopada.

Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: sfk]
Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: sfk]

I co Wy na to? 😉 GamePad jest przeznaczony dla wybranych modeli smartfonów Galaxy, ale jak można przeczytać w opisie jest na pewno kompatybilny z Galaxy Note 3, Galaxy Note II, Galaxy S 4, Galaxy S 4 mini i Galaxy Mega. Ja jestem bardzo zainteresowany przetestowaniem tego gadżetu i postaram się go jak najszybciej zdobyć, by sprawdzić jak działa z najnowszym tabletofonem Samsunga i innymi smartfonami. A Wy jesteście zainteresowani zakupem?

źródło: sfk, Samsung