SideSync umożliwa połączenie komputera przenośnego z urządzeniem mobilnym jak smartfon czy tablet, co sprawia, że ich obsługa jest bardziej intuicyjna i wygodna. Usługa zadebiutowała w połowie bieżącego roku razem z nową serią komputerów Samsung ATIV BOOK i działa z wybranymi urządzeniami Galaxy. No właśnie, sprawdźmy jakie urządzenia są obsługiwane.

SideSync działa w dwóch trybach – Udostępnianie myszki/klawiatury i Udostępnianie ekranu telefonu oraz umożliwia połączenie urządzeń na dwa sposoby – przewodowo przez kabel USB lub bezprzewodowo z wykorzystaniem sieci WiFi. Aplikacja ma spore możliwości, a do tych najważniejszych zalicza się tworzenie kopii zapasowej danych z telefonu na komputer, udostępnianie wspólnego schowka, za pomocą którego użytkownik może kopiować wybrany tekst między komputerem a telefonem, przenosić różnego rodzaju pliki metodą „przeciągnij i upuść” czy „rysować” na ekranie telefonu za pomocą myszki. Więcej informacji o usłudze SideSync możecie znaleźć w naszym wpisie lub na poniższym filmie.

Aplikacja jest fabrycznie instalowana na wszystkich urządzeniach z rodziny ATIV i ma na celu połączenie ich z wybranymi smartfonami i tabletami Galaxy. Pewnie zastanawiacie się jakie urządzenia są kompatybilne z usługą SideSync? Teraz już dokładnie wiemy, bo pełna lista obsługiwanych urządzeń została podana w oficjalnym komunikacie firmy Samsung.

Smartfony:

Galaxy Note 3, Galaxy Note II, Galaxy Note, Galaxy S II, Galaxy S II LTE, Galaxy S II Plus, Galaxy S III, Galaxy S III mini, Galaxy S 4, Galaxy S 4 Active, Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2, Galaxy Ace 3, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core, Galaxy Young, Galaxy Trend, Galaxy Express, Galaxy Grand, Galaxy S Duos, Galaxy Beam

Tablety:

Galaxy Tab 3 8.0 WiFi, Galaxy Tab 3 10.1 (LTE i WiFi), Galaxy Note 8.0 (WiFi, LTE), Galaxy Tab 2 (WiFi, 3G), Galaxy Tab 2 10.1 (WiFi, 3G), Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9 LTE, Galaxy Tab 8.9

Inne urządzenia:

Galaxy Camera

Urządzeń jest naprawdę sporo, ale zastanawia mnie fakt, dlaczego wśród smartfonów nie ma chociażby Galaxy S 4 mini, a w tabletach najnowszego Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Możliwe, że lista zawiera błąd, ale dla pewności w najbliższym czasie sprawdzę kompatybilność obydwu urządzeń z usługą SideSync. Jak tylko mi się to uda, wpis dostanie aktualizację. A Wy używacie SideSync na swoim urządzeniu?

źródło: Samsung

9 KOMENTARZE

  1. A co jeśli nie ma się laptopa ATIV?
    Ja mam laptopa Samsunga (NP550P5C) i jak mogę skorzystać z tej funkcji ? Dodam że mam system Windows 8

    • Oficjalnie aplikacja SideSync działa z ATIV’ami. Za pomocą SW Update „można” wyciągnąć” plik instalacyjny, ale to tak nawiasem mówiąc 😛 Możesz jeszcze włączyć SW Update i sprawdzić dostępność aktualizacji, może pojawi się SideSync (w co wątpię, bo jak wspomniałem oficjalne info mówi, że SideSync jest tylko dla ATIV).

  2. na galaxy note 10.1 2014 edition nie działa – do korzystania z side sync wymagane jest ściągnięcie apki, która w samsung apps wyświetla się jako „niedostępna dla tego modelu tabletu”. wtf?!

  3. Witam. Na S3 da się zainstalować tylko wersję 2.cośtam, podczas gdy apka na windowsa (ja mam 8.1) mówi, żeby odpalić w telefonie „Side Sync 3.0”. Generalnie telefon z kompem się łączy… łączy…. łączy…. i nic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj