Zazwyczaj bywa tak, że na aktualizacje dla smartfonów pochodzących od operatorów trzeba czekać tygodniami, a nawet miesiącami. Myślę, że niejeden posiadacz smartfonu z rodziny Galaxy przekonał się o tym na własnej skórze. Samsung dwa dni temu rozpoczął oficjalny proces aktualizacji Galaxy Note II do Androida 4.3 Jelly Bean, a już podobna aktualizacja pojawiła się także dla klientów, którzy nabyli tabletofon w sieci Plus.

galaxy-note-2-android-4-3-jelly-bean-plus

Użytkownicy poprzedniej generacji Galaxy Note musieli czekać kilka miesięcy aż najnowsza odsłona systemu Android Jelly Bean zagości na ich urządzeniach. W końcu ten ważny dzień nadszedł w ubiegły wtorek i wszyscy, który zakupili smartfon z oficjalnej, polskiej dystrybucji mogli cieszyć się nową wersją systemu Android i idącymi w parze zmianami oraz nowościami jakie ze sobą przynosi. Teraz do grona szczęśliwców dołączają użytkownicy, którzy pozyskali Galaxy Note II z oferty sieci Plus.

Jak podaje serwis gsmManiaK powołując się na informacje przekazane od byłego redaktora, Android 4.3 Jelly Bean w dniu wczorajszym (18. grudnia) trafił do smartfonów Galaxy Note II zakupionych w sieci Plus. Oprogramowanie zostało oznaczone identycznym numerem, co wersja z wtorku (N7100XXUEMK9), ale sama aktualiazcja była nieco mniejsza i ważyła 698,33 MB.

[nggallery id=165]

W szczegółach aktualizacji można było zapoznać się z ważniejszymi zmianami jakie wnosi nowa wersja. Android 4.3 Jelly Bean znosi spory powiew świeżości, co widoczne jest w wyglądzie, szybkości i stabilności działania interfejsu użytkownika. Wprowadzono kompatybilność z urządzeniem Galaxy Gear, poprawiono wydajność i bezpieczeństwo, a także dodano nową funkcję zabezpieczającą Samsung KNOX.

To jak, kto ma Galaxy Note II z Plusa i jest już po aktualizacji? Jaki operator według Was w następnej kolejności udostępni Androida 4.3 Jelly Bean? Play, Orange, a może T-Mobile?

źródło: gsmManiaK