Kiedy świąteczne przejedzenie nie pozwala nam się ruszyć z kanapy, warto mieć przy sobie pilot od telewizora, ale też od czasu do czasu spojrzeć na ekran smartfonu. Szczególnie powinni to zrobić posiadacze Galaxy S III, bo Mikołaj przygotował dla nich jeszcze jedną niespodziankę. Dzisiaj pojawiła się długo wyczekiwana, oficjalna aktualizacja do systemu Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S III!

galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean

Użytkownicy smartfonów Galaxy S III musieli uzbroić się w naprawdę ogromną ilość cierpliwości, bo bardzo długo czekali na udostępnienie oficjalnej aktualizacji. Byli też tacy, którzy wątpili, że Android 4.3 Jelly Bean kiedykolwiek pojawi się na ich smartfony. Wszystko za sprawą błędów w oprogramowaniu, które spowodowały, że Samsung ponad miesiąc przerwał proces aktualizacji. Ostatecznie to właśnie dzisiejszy dzień jest tym najważniejszym, bo to właśnie dzisiaj producent udostępnił oficjalną, poprawioną i wolną od krytycznych błędów aktualizację do najnowszej wersji Jelly Bean’a dla poprzedniego flagowca Galaxy S III w Polsce.

Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S III [źródło: galaktyczny.pl]
Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S III [źródło: galaktyczny.pl]

Aktualizacja przeznaczona jest dla smartfonów Samsung Galaxy S III (GT-I9300) pochodzących z polskiej, oficjalnej dystrybucji. Innymi słowy, użytkownicy, który zakupili smartfon u jednego z polskich operatorów, muszą jeszcze poczekać, aż ten udostępni aktualizację. Nowa wersja oprogramowania niesie za sobą sporo zmian i nowości, o których zapewne każdy zainteresowani niejednokrotnie już czytał. Oprócz oczywistej zmiany numeru wersji systemu na 4.3 (Jelly Bean) poprawiła się wydajność i stabilność działania interfejsu użytkownika, wprowadzono nowe funkcje, udoskonalono zabezpieczenia (zapewne mowa tutaj o Samsung KNOX), a także dodano wsparcie dla zegarka Galaxy Gear.

Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S III 0 zmiany[źródło: galaktyczny.pl]
Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S III 0 zmiany[źródło: galaktyczny.pl]

Przed instalacją najnowszej wersji przyjdzie nam pobrać dokładnie 429,60 MB, więc sporo mniej niż w przypadku oficjalnej aktualizacji dla Galaxy Note II, gdzie pliki przekroczyły 700 MB. Aktualizacja została udostępniona w trybie OTA, więc jeśli nie wykryło Wam jej automatycznie, warto przejść do ustawień i sprawdzić dostępność ręcznie. Zapewne niebawem pojawi się też paczka z oficjalnym oprogramowaniem i będzie można je wrzucić do telefonu za pomocą Galaktycznego Poradnika. Tymczasem zachęcam Was do obejrzenia filmu przedstawiającego cały proces aktualizacji i niektóre zmiany, które wprowadza Android 4.3 Jelly Bean.

Czekam na komentarze i opinie pierwszych użytkowników, którzy mają już oficjalnego Androida 4.3 Jelly Bean na swoim Galaxy S III, bo to właśnie Wasze zdanie jest najważniejsze. To Wy na codzień będziecie mieć styczność z nowym oprogramowaniem, przez co możecie wyłapać więcej zmian (i być może też błędów), które nie zostały wyszczególnione w opisie aktualizacji. Zapraszam do komentowania tutaj jak i na naszym forum.

Dzięki wszystkim za podesłane info i screeny!

Aktualizacja – 28.12.2013 r., 08:00

Nareszcie pojawiła się paczka z oprogramowaniem, dzięki czemu można  zainstalować Androida 4.3 Jelly Bean na Galaxy S III za pomocą programu Odin i instrukcji w Galaktycznym Poradniku. Oprogramowanie waży 899,2 MB i można je pobrać poniżej.

Model: GT-I9300
Kraj: Polska
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 2168382
Data kompilacji: Czwartek, 28 listopada 2013
Kod: XEO
PDA: I9300XXUGMK6
CSC: I9300OXXGML1
MODEM: I9300XXUGMK6

I9300XXUGMK6 (899,2 MB) – Pobierz